Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKANOCY Niedziela Biblijna 26 kwietnia 2020 r.

1. Dziś, w III Niedzielę Wielkanocną, na początek tygodnia biblijnego, prosimy kochanego Ojca, abyśmy po odzyskaniu godności Dzieci Boga, „z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania”. Niech Duch Święty oświeca i umacnia tych, którzy jeszcze boją się śmierci.
  2. Wyjątkowo w tym roku, z racji tego, że 3. maja wypada w niedzielę, to już w sobotę będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza św.
    za Ojczyznę odbędzie się o 9:00.
  3. Tego dnia zapraszamy również na Mszę św. o 12:00 w intencji zmarłych i obecnych strażaków z Wręczycy Wielkiej i Małej w 100-lecie OSP we Wręczycy.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nadal odwiedzamy tylko tych chorych i starszych, którzy sobie tego specjalnie zażyczą. Nie ma regularnych odwiedzin wszystkich zapisanych.
  5. Natomiast za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy obchodzili Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  6. Przypominamy, że w naszym kościele w Mszach św. i nabożeństwach może  uczestniczyć do 25 wiernych, nie licząc księży i innych posługujących.
  7. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi piękną homilię Papieża Franciszka oraz tekst
    o św. Katarzynie, jednej z najpiękniejszych kobiet, której święto będziemy obchodzili
    w najbliższą środę.
  8. Nadal w dni powszednie godzinę przed wieczorną Mszą św. lub między Mszami świętymi odbywa się adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św. wielkanocnej w zakrystii.
  9. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na malowanie kościoła Tadeusz Gazda, Maria Leśniak, Marcin Myrda, Tomasz Tomczak, Leszek Galas, Wojciech Oczkowski, Wanda Kędziora, Maria Turek, Krzysztof Kościelny, Jacek Staszczyk i Zofia Kuźmińczuk oraz dwóch ofiarodawców anonimowych wpłaciło 2400 zł, a na bieżące cele parafii – Maria Oczkowska – 200 zł.
  10. Dziękuję też kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł na utrzy-manie cmentarza w 2020 r.
  11. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na końcu każdego „Oblubieńca”. Prosimy by w tytule przelewu wpisywać cel, na który składamy dar serca. Wykonamy to, na co pozwolą wpłaty.