Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKANOCY Dobrego Pasterza 3 maja 2020 r.

 1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkanocną, niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania – prosimy kochanego Ojca, by nas z całym ludem prowadził do nieba za Jezusem, zwycięskim Pasterzem. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w naszych domach o liczne święte po-wołania do sakramentu święceń i życia konsekrowanego. W tej intencji będziemy się mo-dlić szczególnie w środę w ramach nabożeństwa majowego, podczas nowenny i Mszy św.
 2. Dziękujemy tym, którzy wczoraj ubogacili swoją posługą piękne Mszę święte
  w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny i Strażaków. Natomiast Strażakom dziękujemy za 100 lat służby z poświęceniem wielu pokoleniom naszych rodzin. Niech bliskość Jezusa przyniesie Wam dużo siły i pokoju. Niech Bóg wszystkim błogosławi i pomoże bez przeszkód realizować plany zgodne z Jego wolą, a św. Florian wyprasza wzrost w wierze
  i miłości do Boga, Ojczyzny i każdego człowieka. Jutro, w dniu święta patronalnego, też będziemy się modlić za Was, bo miłości i wdzięczności nigdy za wiele.
 3. W środę będziemy obchodzili święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek,
  w uroczystość patronalną naszej Ojczyzny, św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, szczególnie zapraszamy do udziału we Mszy św. (osobiście lub zdalnie) i świętowania w rodzinach tego pięknego dnia.
 4. Zapraszamy wszystkich do codziennego śpiewania Litanii Loretańskiej ku czci Maryi.
  W kościele będziemy odprawiać nabożeństwa majowe o 17:30.
 5. Przypominamy, że w naszym kościele w Mszach św. i nabożeństwach może  uczestniczyć do 25 wiernych, nie licząc księży i innych posługujących.
 6. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi najnowszy List na maj 2020 skierowany przez Papieża Franciszka do każdego z nas oraz ciekawy tekst o kobietach i miłości autorstwa naszej parafianki.
 7. Nadal w dni powszednie, jeśli nie ma Mszy św. o 17:00, to od tej godziny, jesz-cze przed nabożeństwem majowym, odbywa się adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu, z możliwością spowiedzi św. wielkanocnej w zakrystii.
 8. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na malowanie kościoła Teresa i Stanisław Puchałowie, Stanisław i Elżbieta Kisielowie, Krystyna i Stefan Pietrzakowie, Elżbieta i Andrzej Kała, Anna Florek, Jolanta Matysiak, rodziny Pietrzaków i Jelonków z Wręczycy Małej, Lidia Banasik, Arkadiusz Rybak, Beata Zielonka oraz sześciu ofiarodawców anonimowych wpłaciło 1950 zł,
  a na bieżące cele parafii – Henryk i Elżbieta Kandorowie – 150 zł.
 9. Dziękuję też kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł
  na utrzymanie cmentarza w 2020 r.
 10. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na końcu każdego „Oblubieńca”. Prosimy by w tytule przelewu wpisywać cel, na który składamy dar serca. Wykonamy to, na co pozwolą wpłaty.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.