Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkanocną, modlimy się o pełną wolność dla każdego
    z nas, szczególnie dla tych, którym trudno jest wyzwolić się z egoizmu.
  2. W środę, we wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, w 39 rocznicę zamachu na Placu św. Piotra w Rzymie, na św. Jana Pawła II w naszym  kościele będzie miało miejsce niezapomniane i niepowtarzalne wydarzenie. Oto do naszego kościoła na stałe przybywają w tych dniach relikwie Krwi św. Jana Pawła II, którą przelał 13. maja 1981 r. na skutek niemal śmiertelnego zamachu na jego życie. Właśnie w środę podczas Mszy św. o 16:00 będziemy dziękować Bogu za relikwie Krwi Papieża Polaka, dziękując zarazem za jego wielkie poświęcenie dla nas przez wszystkie lata kapłańskiej i pasterskiej posługi, a także za to, co czyni dla nas teraz. Na koniec tej Mszy św. każdy uczestnik będzie mógł ucałować relikwie. Ufam, że fakt ten pomnoży w nas wierność Bogu w życiu i misji oraz umiłowanie Go, którymi wyróżnia się św. Jan Paweł II.
  3. W związku z niezwykłym darem relikwii w imieniu wspólnoty parafialnej złożyłem pieniężną ofiarę na utrzymanie sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zachęcam do zgłaszania się chętnych do włączenia się w tę ofiarę osobiście, tak żebym nie musiał ponosić jej w całości z moich oszczędności.
  4. Nadal również zachęcam do składania ofiar na ołtarz św. Jana Pawła II i na relikwiarium, czyli miejsce bezpiecznego przechowania relikwii.
  5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Pawelak z Praszczyków
    i Anna Soluch z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. We czwartek będziemy obchodzili święto św. Macieja Apostoła, o którym tekst możemy przeczytać w Oblubieńcu. Zachęcamy też do przeczytania w naszym tygodniku wywiadu
    z Ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, osobistym sekretarzem św. Jana Pawła II. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  7. Zapraszamy wszystkich do codziennego śpiewania Litanii Loretańskiej ku czci Maryi.
    W kościele będziemy odprawiać nabożeństwa majowe o 17:30.
  8. W Niedzieli warto przeczytać między innymi tekst o nieznanych notatkach Siostry Łucji
    z Fatimy.
  9. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na malowanie kościoła Wiesław Ułamek, Gertruda Teresa Praska, Piotr
    i Katarzyna Musielowie, rodzina Chadrianów, Cecylia Moll, Anna Wiśnik, Anna Gorzelak, Dorota i Jarosław Popa i czterech ofiarodawców anonimowych wpłaciło 2000 zł, a Żywy Różaniec złożył 600 zł na ołtarz św. Jana Pawła II.
  10. Bardzo dziękujemy tym, którzy wzięli udział w porządkowaniu kościoła
    w ostatnich dniach. Dzięki wam wszystko przebiegło wspaniale i sprawnie.
  11. Dziękuję też kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł na utrzy-manie cmentarza w 2020 r.
  12. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na końcu każdego „Oblubieńca”. Prosimy by w tytule przelewu wpisywać cel, na który składamy dar serca. Wykonamy to, na co pozwolą wpłaty.