Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020 r.

 1. Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocną, prosimy Ojca by misterium paschalne, które wspominamy, przemieniało nasze życie w czystą, czynną miłość we wspólnocie Dzieci Boga.
 2. Według obowiązujących przepisów w naszym kościele może przebywać na modlitwie 40 wiernych jednocześnie, nie licząc posługujących. Prosimy o zachowa-nie przepisowych odstępów w ławkach i przy przemieszczaniu się w kościele.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy coroczne Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Tradycyjnie od poniedziałku do środy odbędą się modlitwy przy krzyżach.
  W poniedziałek przy ul. 3-Maja o 16:30 i Długiej o 17:00; we wtorek – przy ul. Sienkiewicza o 16:30 i ul. Śląskiej o 19:00, a w środę – przy ul. Częstochowskiej o 17:00
 4. i ul. Mickiewicza o 19:00.
 5. W poniedziałek będziemy obchodzili 100. urodziny św. Jana Pawła II. Z tej okazji  odprawimy Mszę św. o 20:00. Tego dnia ogłosimy szczegóły peregrynacji obrazu św. Jana Pawła II, która rozpocznie się wkrótce w naszej parafii. Ufamy, że będzie to czas wielkiej łaski dla każdego z nas, dla naszych rodzin i domów.
 6. Kancelaria Kurii Metropolitalnej poleciła nam odczytać następujące ogłoszenie: „W ramach obchodów 100. uro-dzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności
  i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.”
 7. W piątek, 22. dnia miesiąca, o 20:00 odbędzie się Msza św. ze św. Janem Pawłem II,
  a po niej różaniec św. i modlitwa przez wstawiennictwo Ojca Świętego. Zachęcamy do zgłaszania próśb i podziękowań.
 8. Tego dnia, w piątek, rozpoczyna się też czas nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach.
 9. Za tydzień odbędzie się pierwsza część Pierwszej Komunii Św. Prosimy o modlitwę
  za rodziny i dzieci.
 10. Dziękujemy tym, którzy przygotowali i poprowadzili piękną uroczystość dziękczynną
  za relikwie św. Jana Pawła II, które na stałe otrzymaliśmy od Boga dla naszej parafii.
 11. Zachęcamy do składania ofiar na ołtarz św. Jana Pawła II, na pisaną obecnie ikonę św. Jana Pawła II do naszego nowego ołtarza i na relikwiarium.
 12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Pawelak z Praszczyków
  i Anna Soluch z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 13. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni p. Jerzemu, p. Tomaszowi i p. Arturowi za prace remontowe w kościele, które mamy nadzieję skończą się w tym tygodniu. Panowie wyrównali ściany i ich krawędzie oraz wykonali malowanie kościoła. Dziękujemy też za takie prowadzenie prac, abyśmy mogli każdego dnia swobodnie się modlić. Jeszcze raz dziękujemy p. Mariuszowi i p. Zbigniewowi za nieodpłatne użyczenie rusztowań. Ponadto dziękujemy p. Stefanowi za szereg prac stolarskich, a p. Arkadiuszowi za konieczne prace ślusarskie.
 14. Zapraszamy wszystkich do codziennego śpiewania Litanii Loretańskiej ku czci Maryi.
  W kościele nabożeństwa majowe odprawiamy o 17:30 (niedziela: 16:30).
 15. W wyjątkowym, jubileuszowym numerze „Niedzieli” warto przeczytać wiele tekstów
  o św. Janie Pawle II.
 16. W „Oblubieńcu” publikujemy w całości List Ojca Świętego Benedykta XVI, który napisał
  z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II.
 17. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na malowanie kościoła rodzina Kłaków, Józefa Kluczniak, Mariola Rosa, Renata Paruzel, Henryk Wydmuch, Urszula i Andrzej Hobot, Irena i Marek Ptak, Stanisław Paruzel, Zenona Ułamek, Zbigniew i Zdzisława Biś, Beata i Sebastian Kasprzykowie, Zofia Sikora i pięciu ofiarodawców anonimowych wpłaciło 2500 zł, a Krystyna Witkowska, Zofia
  i Andrzej Wójcik oraz dwoje ofiarodawców anonimowych złożyło na ołtarz św. Jana Pawła II 1190 zł. Na bieżące cele parafii Kunegunda Kałmuk i czterech ofiarodawców anonimowych złożyło w sumie 1670 zł. Na relikwiarz św. Jana Pawła II Zofia i Andrzej Wójcikowie złożyli 40 zł. Bóg zapłać.
 18. Dziękuję też kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł
  na utrzymanie cmentarza w 2020 r.
 19. Numer parafialnego konta bankowego znajduje się na końcu każdego „Oblubieńca”. Prosimy by w tytule przelewu wpisywać cel, na który składamy dar serca. Wykonamy to, na co pozwolą wpłaty.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.