Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020 r.

 1. Dziś, w święto Wniebowstąpienia Pańskiego prosimy Ojca o utwierdzenie naszej nadziei, „że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Jezusem
  w chwale”.
 2. Dziś o 13:00 pierwsza grupa dzieci przeżywa Pierwszą Komunię Św. Chwała Bogu za ich głęboką wiarę i radość należenia do Jezusa. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie rodzicom i ks. Andrzejowi za przygotowanie dzieci na tę chwilę.
 3. Ks. Proboszcz serdecznie przeprasza za zamieszanie związane z modlitwą o urodzaje przy krzyżach przy ul. 3-Maja i Długiej.
 4. We wtorek będziemy wspominali św. Filipa Nereusza, prezbitera, wielkiego obrońcę i apo-stoła dzieci, a w piątek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę, wspaniałą kobietę i Polkę, która wysłużyła Ojczyźnie niepodległość.
 5. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obok Zmartwychwstania Pańskiego najważniejszą w roku. Natomiast dziś jest już trzeci dzień nowenny przed Zesłaniem. Zachęcamy do wspólnej modlitwy nowennowej codziennie
  w kościele po nabożeństwach majowych i w domach.
 6. W sobotę, w przeddzień Zesłania, od 20:00 do 23:00 będziemy trwali na modlitwie wigilijnej, by jak najlepiej przygotować się do przyjęcia mocy Ducha Świętego. Zapraszamy na całą modlitwę lub jej część. W programie spotkania między innymi będzie Msza św., Godzina Czytań, adoracja i uwielbienie Jezusa oraz modlitwa wstawiennicza.
 7. Jeszcze przez tydzień odbywać się będą nabożeństwa majowe. W dni powszednie
  – o 17:30, a w niedzielę o 16:30.
 8. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” zatytułowany: „Mama portret miłości”, poświęcony szczególnie Matkom w Biblii, ale też współczesnym mamom widzianym oczami dzieci.
 9. W „Oblubieńcu” publikujemy między innymi specjalne orędzie Papieża Franciszka do młodych z okazji urodzin św. Jana Pawła II oraz dwie wypowiedzi św. Jana Pawła II
  w święto Wniebowstąpienia Pańskiego w 2000 i 2001 r.
 10. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na malowanie kościoła Stefan Czapnik, Lucyna i Bronisław Kasprzak, Małgo-rzata Kowalik i pięciu ofiarodawców anonimowych wpłaciło w sumie 3170 zł. Na bieżące potrzeby kościoła Anna Zielonka, Krystyna Pach, Andrzej Kała, Dorota Janik i dwóch ofiarodawców anonimowych wpłaciło łącznie 1090 zł. Na Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie ofiarę związaną z przyjęciem relikwii Ojca Świętego Andrzej i Urszula Hobotowie, Anna Zug, Teresa Chuda, Zofia Wójcik i ofiarodawca anonimowy złożyli 1740 zł. Dorota i Tomasz Janikowie, Natalia Paturej, Iwona Fabryczna i ofiarodawca anonimowy na ołtarz św. Jana Pawła II wpłacili 950 zł; na relikwiarz rodzina Dudkiewiczów – 200 zł; na relikwiarium Ilona i Mariusz Jelonkowie oraz Maria i Władysław Pilarzowie – 200 zł. Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy też kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł na utrzymanie cmentarza w 2020 r.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.