Ogłoszenia duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.

 1. Dziękuję inspiratorom i uczestnikom wczorajszej pięknej wigilijnej modlitwy w naszym kościele.
 2. Gratulujemy dzieciom i rodzinom pięknego i głębokiego przeżycia Pierwszej Komunii Świętej i całego tygodnia modlitwy. Życzymy wytrwałości w służbie Jezusowi.
 3. Dziś, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wołamy do kochanego Ojca, by uświęcał Kościół i czynił cuda w naszych sercach tak, jak w początkach Kościoła.
 4. Od dzisiaj nie obowiązuje już w naszej archidiecezji zwolnienie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane oprócz osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz wszystkich, którzy czują obawę przed zarażeniem.
 5. Nadal w kościołach wierni muszą zasłaniać usta i nos oraz zachowywać dystans między sobą.
 6. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą się odbywały pół godziny przed ostatnią Mszą św. W tym tygodniu nadal od 17:00 do 18:00 można skorzystać
  w zakrystii z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 7. Jutro będziemy przeżywać święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – święto patro-nalne Ruchu Światło-Życie. Z tej okazji wszystkim oazowiczom z naszej parafii życzymy wytrwałości w budowaniu wspólnoty i w służbie otrzymanymi charyzmatami, a w Oblu-bieńcu zamieszczamy modlitwę oddania ruchu Niepokalanej Matce Kościoła, którą odmówił Kardynał Karol Wojtyła. Zachęcamy Krąg Rodzin, grupę młodzieżową i Dzieci Boże do świętowania jutro na Mszy św. o 17:00 z nabożeństwem czerwcowym po niej.
 8. W środę od 17:30 do 19:15 w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych. Nieobecni obowiązkowo zgłaszają się do Proboszcza.
 9. W tym dniu przypada wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników,
  a w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 10. We czwartek będziemy przeżywać niezwykłą uroczystość 25. rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich na Msze św. o 7:00, 12:00 i 18:00. Wieczorem na 19:00 zapraszamy
  do kościoła na wieczór wspomnieniowy z czasu budowy kościoła i jego historii.
  O 20:00 odbędzie się specjalna modlitwa uwielbienia Boga i dziękczynienia za dar świątyni – domu modlitwy, a po niej Różaniec św. i Modlitwa Apelu Jasnogórskiego.
 11. W tym dniu Msza św. o 12:00 będzie szczególnie w intencji budowniczych naszego kościoła i tych, którzy się troszczyli o niego przez 25 lat, o Boże błogosławieństwo
  i świętość dla żyjących i łaskę nieba dla zmarłych. Natomiast Msza św. o 18:00 – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich, którzy przyjęli sakramenty święte
  w nowym kościele we Wręczycy.
 12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do zgłaszania chorych i starszych do przyjęcia Pana Jezusa w piątek lub w sobotę.
 13. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo co-dzienna modlitwa różańcowa o 20:30 i kapłańska o 15:00 związana z epidemią trwać będzie do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (19 czerwca br.).
 14. Ksiądz Arcybiskup podtrzymuje nadal zalecenie sprzed dwóch miesięcy dotyczące obecności wizerunku Matki Bożej w oknach co najmniej do wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (20 czerwca br.).
 15. Za tydzień w kościele o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 16. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę
  na godzinę 7:00 w duchu modlitwy za Ojczyznę o wyzwolenie.
 17. Ponadto prosimy o zgłaszanie się chętnych do udziału w naszym parafialnym czuwaniu na Jasnej Górze, które odbędzie się w 17 czerwca od 21:00 do północy w ramach dzieła „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.
 18. Przypominamy, że jeszcze przez tydzień, tj. do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, można przyjąć Komunię św. wielkanocną.
 19. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” zatytułowany: „Kto idzie dzisiaj za Jezusem”,
  a w nim świadectwa powołanych oraz wartościowy artykuł o darach Ducha Świętego, autorstwa ks. prof. Krzysztofa Guzowskiego.
 20. Bardzo dziękujemy panu Stefanowi za mistrzowskie wykonanie podstawy dla figury
  św. Antoniego. Cieszymy się, że nareszcie św. Antoni ma swoje miejsce kultu w naszej świątyni.
 21. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację kościoła Barbara Pietrzak, Ewa Głąb, Helena Soluch, Sabina i Henryk Badorowie i ofiarodawca anonimowy wpłacili 500 zł. Na bieżące potrzeby kościoła czterech ofiarodawców anonimowych wpłaciło łącznie 900 zł. Na ołtarz św. Jana Pawła II dzieci pierwszokomunijne: Daria Marczyk, Nikola Wróbel i Dawid Ogłaza złożyli w darze 600 zł. Na ikonę św. Jana Pawła II Małgorzata i Tadeusz Sygudowie ofiarowali 100 zł. Ofiarodawca anonimowy na odnowienie figury św. Antoniego złożył 100 zł.
 22. Dziękujemy też kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł na utrzymanie cmentarza w 2020 r.
 23. W poprzednim tygodniu odszedł z naszej parafii do Domu Ojca śp. Andrzej Trzepizur
  z ul. Zamkowej, l. 59, oraz śp. Waldemar Pawelak z ul. Strażackiej, l. 54. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.