Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020 r.

 1. Dziś gratulujemy dzieciom, które przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii św.
  za świadectwo trwania w Eucharystii przez cały rok i czynnego włączenia się
  w nią przez udział w służbie liturgicznej ołtarza i w chórze”.
 2. Dziękujemy tym, którzy pięknie przygotowali i zaangażowali się w przebieg niezapomnianych uroczystości 25. Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Kochani, św. Józef jest z was dumny. Dziękujemy też tym, którzy swoją ofiarną pracą przygotowali kościół na ten piękny jubileusz.
 3. Dziś, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, prosimy umiłowanego Ojca, abyśmy wszyscy „uznawali wieczną chwałę Trójcy i uwielbiali jedność Osób Bożych w potędze Ich działania”. Wciąż niestety jest wielu, którzy nie mają żywej relacji z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym.
 4. Również dzisiaj kończy się czas na komunię św. wielkanocną.
 5. Dziś też o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 6. We czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity procesja eucharystyczna do czterechoł-tarzy w obrębie placu kościelnego odbędzie się po Mszy św. o 10:00. Zapraszamy poczty sztan-darowe, Koło Gospodyń, Żywy Różaniec i wszystkie wspólnoty do czynnego udziału w procesji, abyśmy w tym trudnym czasie wychwalali Boga, który dał nam pokarm Życia Wiecznego.
 7. Natomiast przez tydzień po uroczystości „Bożego Ciała” w naszym kościele, oprócz codziennych procesji eucharystycznych podczas nabożeństw czerwcowych, które były też w ubiegłych latach, będzie czas dłuższej adoracji Najświętszego Sakramentu, a mianowicie od 17:00 do 21:00
  z przerwami na Msze św. z racji Roku Duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii oraz szczególnych okoliczności tego roku.
 8. Przypominamy, że nadal w kościołach wierni muszą zasłaniać usta i nos oraz zachowywać dystans między sobą.
 9. Nabożeństwa czerwcowe, odbywają się pół godziny przed ostatnią Mszą św.
 10. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie św. Jadwigi Królowej, a w sobotę –
  św. Antoniego z Padwy.
 11. W środę od 16:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
 12. Prosimy o zgłaszanie dzieci chętnych do udziału w spotkaniach grupy „Dzieci Bożych”, które rozpoczną się niebawem.
 13. Ponownie zachęcamy do zgłaszania się chętnych do udziału w naszym parafialnym czuwaniu
  na Jasnej Górze, które odbędzie się w 17 czerwca od 21:00 do północy w ramach dzieła „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.
 14. Polecamy najnowszy wyjątkowy numer „Niedzieli” ze zdjęciem naszego kościoła i krótkim tekstem o naszej parafii.
 15. Cieszymy się, że w ubiegłą niedzielę rozpoczęła swoje funkcjonowanie w naszej parafii Poradnia Życia Rodzinnego.
 16. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego.
  Na renowację kościoła Cecylia Paludkiewicz, Małgorzata i Artur Janikowie, Aleksandra i Henryk Jelonkowie z ul. Częstochowskiej oraz rodzina Kandorów wpłaciła w sumie 450 zł. Na bieżące potrzeby kościoła Henryka Czochara i jeden ofiarodawca anonimowy wpłacili łącznie 200 zł.
 17. Dziękujemy też kolejnym kilku osobom, które w ostatnim tygodniu wpłaciły 30 zł na utrzymanie cmentarza w 2020 r.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.