Ogłoszenia duszpasterskie XI TYDZIEŃ ZWYKŁY 14 czerwca 2020 r.

 1. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przebieg Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a wśród nich Kołu Gospodyń, Strażakom, Górnikom, Chórowi Parafialnemu
  i p. Organiście, Żywemu Różańcowi, Dzieciom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, a także tym, którzy pięknie i ofiarnie przygotowali ołtarze na procesję: parafianom z ul. Szkolnej, rodzinie Ułamków
  i p. Danielowi, członkom Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, rodzinie Janików oraz p. Ani, p. Marlenie, p. Ewelinie, p. Stefanowi, p. Sołtysowi Tomaszowi, p. Jerzemu i p. Kościelnemu.
  P. Andrzejowi dziękujemy za udokumentowanie wydarzenia. Dziękujemy też za wypożyczenie palet.
 2. Gratulujemy dzieciom, które po epidemicznej przerwie, z gorącą miłością do Jezusa, zgłosiły się do udziału w spotkaniach „Dzieci Bożych”.
 3. Dziś, w 11. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Umiłowanego Ojca o to, „aby nasza wola i nasze czyny były poddane Jego przykazaniom”.
 4. Do czwartku w naszym kościele, oprócz codziennych procesji eucharystycznych podczas nabożeństw czerwcowych, będzie też czas adoracji Najświętszego Sakramentu, od 17:00
  z przerwami na Msze święte, z racji Roku Duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii (od dziś do wtorku – do 21:00, w środę – do 20:00, we czwartek – do 19:30).
 5. Nabożeństwa czerwcowe, odbywają się pół godziny przed ostatnią Mszą św.
 6. W środę – w dniu wspomnienia św. Brata Alberta Chmielowskiego – od 16:00 odbędzie się kolejne obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
 7. Nadal zachęcamy do zgłaszania się chętnych do udziału w naszym parafialnym czuwaniu na Jasnej Górze, które odbędzie się w najbliższą środę, 17. czerwca od 21:00 do północy, w ramach dzieła „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Jeśli ktoś chce wziąć udział we wspólnym przejeździe na Jasną Górę
  i z powrotem to też proszę to zgłosić. Będzie to dla nas wszystkich wielki przywilej, by czuwać przy Sercu Maryi tak blisko Jej wizerunku, przy ołtarzu Pańskim.
 8. Od środy do piątku, od 20:30, w bazylice archikatedralnej odbywać się będzie spotkanie „Triduum ku czci Jezusa, Jedynego Zbawiciela i Pana”, szczególnie dla kapłanów, ale także innych chętnych (szczegóły na stronie jezusjestpanem.pl).
 9. Kandydaci dopuszczeni do bierzmowania już w tym tygodniu, od piątku do niedzieli od 16:00, odbędą rekolekcje bezpośredniego przygotowania.
 10. W najnowszym numerze Niedzieli pt. Nowe zagrożenia polecamy artykuł Najświętsze Serce świata o Sercu Pana Jezusa. Są jeszcze egzemplarze poprzedniego numeru ze zdjęciem naszego kościoła i krótkim tekstem o naszej parafii.
 11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Kamil Pietrzak i Barbara Chudy
  z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego.
  Na renowację kościoła i bieżące potrzeby Krystyna i Tadeusz Le-wiccy, Barbara i Krzysztof Dądelowie oraz Helena Cebula złożyli w sumie 500 zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.