Ogłoszenia duszpasterskie XIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 28 czerwca 2020 r.

 1. Gratulujemy młodzieży pięknego przygotowania się do bierzmowania i godnego przeżycia obrzędu. Dziękujemy rodzicom, chrzestnym, świadkom i rodzinie za świadectwo wiary i miłości do Boga. Ks. Biskupowi Andrzejowi za piękną Mszę św.
  i słowo Boże.
 2. Gronu pedagogicznemu i dzieciom oraz rodzicom i wszystkim zaangażowanym w zdalne nauczanie życzymy zasłużonego obfitego odpoczynku i owoców dzisiejszej wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, w 13. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca szczególnie o łaską wyjścia
  z ciemności błędów i życia według Bożej prawdy.
 4. Jutro będziemy przeżywali ważną uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, a podczas Mszy św. będziemy składali ofiarę, jak co roku, na Stolicę Apostolską i dzieła miłosierdzia Ojca Świętego. Nasz udział we Mszy św. jest znakiem wiary w Kościół, któremu na ziemi przewodzi następca św. Piotra, czyli Biskup Rzymu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jest to też,
  jak zwykle, czas nawiedzenia przez Jezusa chorych i starszych.
 6. W piątek będziemy obchodzili święto św. Tomasza Apostoła.
 7. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się pół godziny przed ostatnią Mszą św. do końca czerwca, czyli do najbliższego wtorku.
 8. W najnowszym numerze Niedzieli polecamy ciekawe artykuły o pielgrzymowaniu oraz tekst o nauczaniu domowym.
 9. W Oblubieńcu zawarto obszerne fragmenty homilii św. Jana Pawła II z uroczystości
  św. Piotra i Pawła oraz katechezę Benedykta XVI o św. Tomaszu.
 10. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację kościoła i bieżące potrzeby Halina Matyja i dwóch ofiarodawców anonimowych złożyło w sumie 400 zł. Rodzina Hadrianów złożyła ofiarę na ołtarz św. Jana Pawła II.
 11. We wtorek odszedł od nas do Ojca śp. Jan Marchwiński z ul. Długiej, l. 75. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
 12. Módlmy się przez świętych patronów Ojczyzny/., o dobre wybory dla Polaków.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.