Ogłoszenia duszpasterskie XIV TYDZIEŃ ZWYKŁY 5 lipca 2020 r.

1. Dziś, w 14. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o dar duchowej radości i uwolnienie
    z niewoli grzechu, które otworzy nas na wieczne szczęście.
  2. Jutro będziemy obchodzili wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
    a w środę – św. Jana z Dukli, prezbitera. Natomiast w sobotę przypada święto
    św. Benedykta ,opata, Patrona Europy.
  3. Za tydzień o 13:00 druga grupa dzieci, a kolejny tydzień później – trzecia, przystąpi do Pierwszej Komunii św. Módlmy się w tym czasie szczególnie za ich rodziny. Próby drugiej grupy odbędą się w we wtorek i czwartek o 18:45, a trzeciej – we wtorek
    o 16:50.
  4. W najnowszym numerze Niedzieli polecamy artykuł „Niezbity dowód miłości” między innymi o tym, dlaczego w lipcu czcimy Krew Zbawiciela, a także tekst pt. „Co święci mówią Europie?” o ich wkładzie w oblicze naszego kontynentu.
  5. W Oblubieńcu znajdziemy piękną katechezę Benedykta XVI o św. Benedykcie z Nursji.
  6. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację kościoła i bieżące potrzeby Zofia Chrzanowska i dwóch ofiarodawców anonimowych złożyło w sumie 600 zł. Anonimowy ofiarodawca złożył 1000 zł na ołtarz św. Jana Pawła II.
  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Przemysław Strzelczyk
    z Wręczycy Małej i Kinga Mańka z Kalei. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  8. W ubiegłym tygodniu odszedł od nas do Ojca śp. Ryszard Dawidowicz
    z ul. Śląskiej, l. 62. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.