Ogłoszenia duszpasterskie XV TYDZIEŃ ZWYKŁY 12 lipca 2020 r.

 1. Dziś, w 15. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „ci, którzy uważają się za chrześcijan, odrzucili wszystko, co się sprzeciwia tej godności, a zabiegali o to, co jest
  z nią zgodne”.
 2. Jutro będziemy obchodzili wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada
  i Benedykta, a w środę –  św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 3. We czwartek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci na pielgrzymkę do Czernej koło Krakowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Wyjazd planowany jest o 9:00, a powrót – około 16:00. Na miejscu o 11:00 będziemy brali udział w głównej uroczystej Mszy św. z procesją eucharystyczną.
 4. W najnowszym numerze Niedzieli polecamy artykuł o 150-letniej historii dogmatu nieomylności papieża oraz tekst o pięknej, heroicznej choć cichej żonie, męczenniczce, błogosławionej Mariannie Biernackiej.
 5. W Oblubieńcu znajdziemy piękną katechezę Benedykta XVI o św. Bonawenturze. Warto iść śladami świętych i inspirować się ich życiem. W poprzednim numerze Oblubieńca czytaliśmy o projekcie dalszej liberalizacji prawa aborcyjnego w Anglii i Walii. Z radością przyjęliśmy informację o tym, że ustawa nie przeszła. Znany z działań w obronie życia poczętego bp. John Keenan powiedział: Podziękowania należą się tym wszystkim, którzy modlili się w tej intencji, pościli i pisali do swoich posłów. Ta sytuacja pokazuje, że wbrew przeciwnościom wciąż możemy wygrać niektóre bitwy w obronie naszych najsłabszych i dać im szansę narodzin. Te małe zwycięstwa podtrzymują w nas nadzieję do chwili, gdy nasza ziemia będzie wolna od aborcji.” Chwała Bogu.
 6. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła para-fialnego. Na renowację i bieżące potrzeby kościoła Stanisława Rykała, Maria i Jan Pytla-sowie, rodzina Jasnosów oraz jeden ofiarodawca anonimowy złożyli w sumie 370 zł.
 7. Można już zgłaszać intencje mszalne na Msze św. w 2021 r.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Przemysław Strzelczyk z Wręczycy Małej
  i Kinga Mańka z Kalei. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Módlmy się nadal w tym czasie za dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny. We wtorek
  o 18:45 odbędzie się ostatnia próba przed I Komunią św.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.