Ogłoszenia duszpasterskie XVI TYDZIEŃ ZWYKŁY 19 lipca 2020 r.

 1. Dziś, w 16. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby pomnażał w nas wszystkich dary wiary, nadziei i miłości, bo one bardzo pomagają w wypełnianiu Jego woli
  w codziennym życiu.
 2. Gratulujemy rodzinom, a szczególnie dzieciom, które pięknie przeżyły swoją Pierwszą Komunię św. i biały tydzień. Dziś towarzyszymy modlitwą wspólnotową, rodzinną
  i osobistą rodzinom trzeciej grupy dzieci. Niech Bóg wszystkim da odwagę i łaskę wiary konsekwentnej w służbie Jezusowi na co dzień. Dziękujemy tym, którzy uporządkowali otoczenie kościoła.
 3. W środę będziemy obchodzili święto św. Marii Magdaleny, wiernej uczennicy Chrystusa Pana, która była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu. W tym dniu, 22. miesiąca, wyjątkowo nie będzie osobnej Mszy św. ku czci św. Jana Pawła II. Eucharystia przy jego relikwiach odbędzie się o 18:00. Po niej podejmiemy adorację Najświętszego Sakramentu, a od 19:30 nabożeństwo różańcowe ze św. Janem
  Pawłem II.
 4. We czwartek przypada święto patronalne Europy – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, a w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, pięknej kobiety.
 5. Od piątku do niedzieli odbędą się w naszej parafii rekolekcje zamknięte, czyli dla  tych, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału, pod tytułem „Tajemnice Królestwa – rekolekcje dla uczniów Chrystusa”. Są one przeznaczone dla dorosłych.
 6. W sobotę będziemy przeżywali święto św. Jakuba Apostoła, który był świadkiem głównych cudów Jezusa. Jest to też dzień wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego w niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i wszelkich pojazdów drogowych.
 7. W najnowszym numerze Niedzieli polecamy artykuł o tym, dlaczego w małżeństwie „Wierzącym żyje się łatwiej” oraz artykuł przedstawiający myśli Papieża Franciszka
  o gender i homoseksualizmie oraz o tym, jaka jest recepta na zdrową rodzinę.
 8. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi katechezę św. Jana Pawła II zatytułowaną „Świadczyć o Bogu Ojcu – chrześcijańska odpowiedź na ateizm” oraz tekst
  o św. Krzysztofie.
 9. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację i bieżące potrzeby kościoła Janina Kowalska i ofiaro-dawca anonimowy złożyli w sumie 250 zł, a druga grupa dzieci pierwszokomunijnych złożyła 450 zł na ołtarz św. Jana Pawła II do naszego kościoła.
 10. Jutro w Krakowie odbędzie się pogrzeb śp. Jerzego Depo, brata Księdza Arcy-biskupa Metropolity, Wacława Depo. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.