Ogłoszenia duszpasterskie XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY 26 lipca 2020 r.

 1. Dziś, w 17. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy pod Jego rządami i Jego przewodnictwem „dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się
  o dobra wieczne”.
 2. Po każdej Mszy św. dzisiaj odbywa się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów,
  z racji wczorajszego wspomnienie św. Krzysztofa. Ofiary złożone przy tej okazji przekazujemy, jak co roku, dla misjonarzy na środki transportu. Kończymy też obchody 21. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof –
  1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
  Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany o wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.
 3. Gratulujemy ostatniej grupie rodzin i ich dzieciom, które przeżyły Pierwszą Komunię św. i biały tydzień. Módlmy się za nich, aby ci rodzice, którzy zapragnęli żyć dla Boga, wytrwali w swoim postanowieniu.
 4. Dziękujemy Bogu za niezwykłą łaskę obecności w naszym kościele przez trzy godziny relikwii św. Joanny Beretty Molli. Traktując to jako znak Opatrzności Bożej zamieszczono w „Oblubieńcu” tekst homilii św. Jana Pawła II z Mszy św. kanonizacyjnej św. Joanny Beretty Molli.
 5. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Marty, a w piątek – św. Ignacego
  z Loyoli, prezbitera.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św.
  z modlitwą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi na 9:00. Jest to też dzień wspomnienia św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Gratulujemy uczestnikom pięknego przeżycia w naszej parafii rekolekcji  „Tajemnice Królestwa”. Niech Bóg da obfite owoce ćwiczeń duchowych w waszym życiu.
 8. W najnowszym numerze Niedzieli polecamy artykuł o zmarłym Kardynale Zenonie Grocholewskim, bliskim współpracowniku trzech papieży oraz tekst pt. „O co chodzi
  z kartą rodzin”, dzięki któremu możemy poznać tę sprawę.
 9. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację i bieżące potrzeby kościoła Wanda i Bronisław Szydowie, Marzena i Tomasz Kałowie oraz Marek Lamik ofiarowali w sumie 380 zł. Na ołtarz
  św. Jana Pawła II do naszego kościoła Krystyna i Waldemar Sołtysiakowie złożyli 400 zł, a trzecia grupa dzieci pierwszokomunijnych 2700 zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.