Ogłoszenia duszpasterskie XVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 2 sierpnia 2020 r.

 1. Dziś, w 18. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o trwałą odnowę naszego życia i pomoc w tym, żebyśmy nie stracili nowego życia.
 2. Wczoraj rozpoczął się miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości narodu. Niech Bóg udzieli siły i pokoju wszystkim, którzy podjęli post od napojów alkoholowych według sprawdzonej zasady: „od abstynencji wielu do trzeźwości wszystkich.”
 3. Jutro w ramach „Nocnego kołatania u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego” na Jasnej Górze czuwanie będzie prowadzić Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie uzależnionych w różnoraki sposób, ich rodziny i tych, którzy kochają Polskę i Polaków. Niepokalana potrzebuje naszej pomocy.
 4. Za tydzień, 9. sierpnia w bazylice archikatedralnej w Częstochowie odbędą się uroczyste obchody 76. rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Spotkanie rozpocznie się od Mszy św. o 10:00 w intencji częstochowian, którzy brali czyny udział w Powstaniu,
  a szczególnie sierżanta Bolesława „Wojtka” Omyły oraz kapitana harcmistrza Eugeniusza Stasieckiego, który przed wojną był nauczycielem częstochowskim
  i komendantem hufca harcerskiego.
 5. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi głęboki i piękny fragment z Adhortacji Apostolskiej o Eucharystii, źródle i szczycie życia i misji Kościoła pod tytułem „Eucharystia i Małżeństwo”.
 6. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, we czwartek – święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę – wspomnienie obowiązkowe św. Dominika, prezbitera.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek zapraszamy do przyjmowania komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu zaniesiemy Jezusa chorym i starszym.
 8. Od najbliższego piątku do wtorku, czyli od 7. do 11. sierpnia, odbędą się w naszej parafii piękne rekolekcje „Prawda i wyzwolenie”. Prosimy chętnych do udziału
  o zgłaszanie się do najbliższego wtorku. Podczas tych ćwiczeń duchowych będziemy otwierać się na Boży dar miłości i wolności oraz odkrywać drogi, którymi idąc będziemy mogli pomóc w wyzwoleniu braci.
 9. W najnowszym numerze Niedzieli poświęconym szczególnie aniołom, polecamy też artykuł „Druga szansa” o człowieku, który stracił wszystko, gdyż nie żył po chrześcijańsku i wszystko odzyskał, gdy poszedł drogą wyznaczoną przez Chrystusa.
 10. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację i bieżące potrzeby kościoła Marianna Machura, Dorota Janik i Bartosz Nocuń ofiarowali 260 zł, a na odnowienie figury św. Antoniego anonimowy ofiarodawca wpłacił na rachunek bankowy 100 zł. Natomiast Róża Kaniewska
  na wyposażenie domu św. Józefa ofiarowała 1000 zł.
 11. Parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 22. sierpnia, tradycyjnie
  w godzinach przedpołudniowych. Można już zgłaszać się do ks. Andrzeja.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.