Ogłoszenia duszpasterskie XIX TYDZIEŃ ZWYKŁY 9 sierpnia 2020 r.

 1. Dziś, w 19. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o to, abyśmy jako Jego przybrane dzieci mogli osiągnąć obiecane nam przez Niego dziedzictwo.
 2. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczenni-ka, we wtorek św. Klary, dziewicy, a w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbi-tera i męczennika.
 3. Również w najbliższy piątek zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyruszymy o 11:30. O 15:00        weźmiemy udział w Nieszporach przy „Domku Matki Bożej”, by potem uczestniczyć w tzw. Procesji Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie, o 19:00, weźmiemy udział we Mszy św. przy Grobie Matki Bożej. Powrót do Wręczycy planowany jest na około 22:30.
 4. W sobotę, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o 12:00 odbędzie się Msza św. za Ojczyznę, podczas której będziemy dziękować za obronę niepodległości Polski w 100-lecie Bitwy Warszawskiej – „cudu nad Wisłą” oraz błagać o świętość rodzin Polaków. Po Mszy św. będziemy w modlitwie zawierzać nasze rodziny Najświętszej Maryi Pannie przy kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej i udzielać indywidualnego błogosławieństwa.
 5. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w prowadzenie czuwania na Jasnej Górze w ubiegły poniedziałek.
 6. Od piątku, zgodnie z zapowiedzią i zaproszeniem, odbywają się w naszej parafii rekolekcje „Prawda i wyzwolenie”, czyli Oaza Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia. Życzymy wszystkim ich uczestnikom, gościom i naszym parafianom, aby ten czas zaowocował ich głębszą wolnością, jednością i pokojem w rodzinach oraz nowym zapałem apostolskim.
 7. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi tekst o kalwaryjskiej Procesji Zaśnięcia, tekst ostatniej katechezy Ojca Świętego, poprzez którą rozpoczyna nowy ich cykl
  o chorobach społecznych oraz wspomnienia św. Jana Pawła II o „cudzie nad Wisłą”.
 8. Natomiast w najnowszym numerze Niedzieli, którego tytułem są słowa „Świat zniewala, Chrystus wyzwala”, polecamy szczególnie wywiad z Markiem Jurkiem zatytułowany: „Chcą wywrócić nasz świat do góry nogami” oraz tekst „To nie wolna religijna,
  to polityka” o bulwersujących zmianach w świątyni Hagia Sophia w Stambule.
 9. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację i bieżące potrzeby kościoła Bronisława Lamik i Jadwiga Sukiennik złożyły w sumie 220 zł, a ofiarodawca anonimowy na ołtarz św. Jana Pawła II przekazał 400 zł.
 10. Ponownie zapraszamy do zapisywania się u ks. Andrzeja na naszą pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 22. sierpnia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.