Ogłoszenia duszpasterskie XX TYDZIEŃ ZWYKŁY 16 sierpnia 2020 r.

1. Dziś, w 20. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o gorącą miłość do Niego, abyśmy zdołali Go kochać bardziej niż wszystko.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jacka, prezbitera, jednego
    z największych polskich świętych, we czwartek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, a w piątek – św. Piusa X, papieża.
  3. Już w najbliższą sobotę odbędzie się nasza coroczna parafialna pielgrzymka piesza na „Jasną Górę zwycięstwa”. Zbiórka o 6:00, a Msza św. na Jasnej Górze o 12:00. Powrót pielgrzymów będzie indywidualny. W tym roku ze względu na przepisy nie będzie mógł wziąć udziału w pielgrzymce nikt, kto nie był uprzednio zgłoszony i przygotowany. Zachęcamy też ewentualnie do wzięcia udziału w samej naszej Mszy św. na Jasnej Górze.
  4. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi wartościową katechezę Ojca Świętego Franciszka z ubiegłej środy, w której prowadzi do odkrycia na nowo, co znaczy być członkiem rodziny ludzkiej, a także tekst o niezwykłym papieżu, świętym Piusie X.
  5. Polecamy także nowy numer Niedzieli poświęcony głównie Bitwie Warszawskiej.
  6. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Na renowację i bieżące potrzeby kościoła Ewa Janik, Teresa Kosmala
    i Zenon Trzepizur złożyli w sumie 500 zł. Natomiast Natalia Paturej ofiarowała 100 zł
    na ołtarz św. Jana Pawła II i 60 zł na oświetlenie stacji Drogi Krzyżowej.
  7. Do skrzyni pod figurą św. Antoniego możemy złożyć ofiary na pomoc dla Libańczyków, poszkodowanych na skutek wybuchu. Bardzo zachęcamy. Jakie  piękne jest nasze miłosierdzie, kiedy kochamy tych, których poznamy prawdo-podobnie dopiero w niebie.
  8. W ubiegłym tygodniu odszedł od nas do Domu Ojca śp. Krzysztof Kościelny z ul. Strażackiej, l. 66. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.