Ogłoszenia duszpasterskie XXI TYDZIEŃ ZWYKŁY 23 sierpnia 2020 r.

1. Dziś, w 21. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy „wśród zmienności świata” dążyli do nieba, gdzie są „prawdziwe” i trwałe radości.
  2. W poniedziałek będziemy przeżywali święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  3. Natomiast w najbliższą środę przypada jeden z naszych umiłowanych dni świątecznych, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu Msze św. w naszym kościele odbędą się o 9:00 i 18:00. Natomiast, jak co roku, wszyscy wierni archidiecezji częstochowskiej są zaproszeni do udziału w uroczystej wigilii uroczystości, która odbędzie się
    25 sierpnia 2020 (czyli dzień przed świętem). Rozpocznie się o 17.00 Nieszporami Maryjnymi
    w Bazylice Archikatedralnej. Potem około 17:40 ruszy procesja z Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę, gdzie o 19:00 Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich wiernych: kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.
  4. We czwartek będziemy obchodzili wspomnienie św. Moniki, w piątek – św. Augustyna, biskupa
    i doktora Kościoła, a w sobotę – męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  5. Za tydzień będziemy przeżywali Dożynki Wręczycie, by dziękować Stwórcy za tegoroczne plony
    i modlić się za rodziny rolników.
  6. Dziękujemy Bogu i wszystkim organizatorom, na czele z ks. Andrzejem, ale też druhom Strażakom, paniom animującym śpiew i wszystkim, dzięki którym pięknie i bezpiecznie odbyła się nasza parafialna piesza pielgrzymka do naszej ukochanej Matki na Jasną Górę.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy piękne słowa Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, rozważanie z ubiegłej niedzieli Papieża Franciszka i wartościowy tekst związany ze św. Moniką, mamą św. Augustyna.
  8. W dniu 26 sierpnia 2020 r. mija 74. rocznica likwidacji organizacji pod nazwą „Konspiracyjne Wojsko Polskie” z terenu powiatu częstochowskiego i lublinieckiego, którą dowodził kapitan Stanisław Lisiecki o pseudonimie „Jaguar”. Morderstwa dokonali w Borze Zapilskim funkcjonariusze Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Lublińcu, Miejskiego Urzędu Bezpieczeństwa w Częstochowie, Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Katowicach, Milicji Obywatelskiej w Częstochowie oraz Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
    W toku nierównej walki oprócz dowódcy, Stanisława Lisieckiego pseudonim „Jaguar”, zginęła Maria Płaza, jako pierwsza, Piotr Lisiecki ps. „Śmiały”, Bolesław Rogalski ps. „Pierdoła”, Włodzimierz Gorzelak ps. „Cholewa”, Stefan Jelonek ps. „Sarna”, Antoni Rubik ps. „Wicher” oraz nieznany żołnierz ps. „Świstak”.W rocznicę tych wydarzeń, w naszym kościele parafialnym,
    26 sierpnia o 18:00 odbędzie się uroczysta Msza św. za poległych żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego oraz śp. Marię Płazę.
  9. Polecamy także nowy numer Niedzieli, a w nim artykuł o „polskim charyzmacie Maryjnym” oraz tekst o tym, że „najlepiej zacząć od kołyski” wprowadzanie dzieci w świat modlitwy.
  10. Do skrzyni pod figurą św. Antoniego złożyliśmy 1615,82 zł na pomoc dla Libańczyków poszkodowanych na skutek wybuchu. Chwała Bogu.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Konrad Nowak z Szarlejki i Klaudia Schulz
    z Wręczycy Wielkiej oraz Błażej Jaszczyk pochodzący z Wręczycy Wielkiej i Katarzyna Ratkowska z Płocka. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Jerzy Drewniak z ul. Szkolnej, l. 67. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.