Ogłoszenia duszpasterskie XXII TYDZIEŃ ZWYKŁY 30 sierpnia 2020 r.

1. Dziś, w 22. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o większą miłość do Niego i pobożność wszystkich Jego dzieci.
  2. W dniu Wręczyckich Dożynek, dziękujemy wszystkim rolnikom, ogrodnikom i sadownikom za ich wielkie poświęcenie dla całego społeczeństwa i prosimy Boga dla nich o łaskę szczęścia, radości, zdrowia i pokoju.
  3. Dziękujemy za wielką miłość do Ojczyzny tym, którzy ofiarowali Bogu dar całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych przez cały sierpień w intencji trzeźwości wszystkich Polaków i chwała Bogu za każdą chwilę dawania tego świadectwa miłości.
  4. Rozpoczyna się czas zgłaszania się do kancelarii rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, które chciałyby przystąpić do I Komunii św. w roku 2021.
  5. Już we wtorek o 8:00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.
  6. Tego dnia (1 września) po Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny podczas II Wojny Światowej z racji 81. rocznicy rozpoczęcia.
  7. Również we wtorek o 16:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas ponadpodstawowych, a o 18:00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.
  8. We czwartek będziemy obchodzili wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Natomiast w piątek przypada wspomnienie dowolne błogosławionych dziewic
    i męczennic, Marii Kanuty – Józefy Chrobot z archidiecezji częstochowskiej i towarzyszek.
  9. W tym tygodniu, jak co miesiąc, w piątek i w sobotę odwiedzimy starszych i chorych, aby zanieść im Jezusa.
  10. Również w piątek zapraszamy wszystkie dzieci na Sakrament Pokuty i Pojednania od 17:00. Pomóżmy dzieciom dotrzeć do kościoła. Prosimy o pomoc szczególnie tym dzieciom, które chcą przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca przyjmować Jezusa w Komunii św.
  11. Pielgrzymom z Wieruszowa dziękujemy za dar pięknej bielizny kielichowej.
  12. Polecamy także nowy numer Niedzieli, a w nim artykuł o „Trzech wielkich Kościoła
    i Solidarności” oraz tekst o tym, czy wiedzę i wykształcenie można nazwać mądrością.
  13. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi ważną katechezę Papieża Franciszka o zdrowym stosunku do wartości prywatnej.
  14. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Kinga Strzelczyk i ofiarodawca anonimowy ofiarowali łącznie 200 zł na ołtarz św. Jana Pawła II.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Konrad Nowak z Szarlejki i Klaudia Schulz z Wręczycy Wielkiej oraz Błażej Jaszczyk pochodzący z Wręczycy Wielkiej i Katarzyna Ratkowska z Płocka. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  16. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Ryszard Sobczak z ul. Długiej, l. 65, który bardzo ofiarnie przez lata służył nam wszystkim swoją pracą u boku księży proboszczów i swojej żony, gospodyni parafialnej, troszcząc się także o domy parafialne i ich otoczenie, zawsze dyspozycyjny i serdeczny. Chwała Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.