Ogłoszenia duszpasterskie XXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 6 września 2020 r.

1. Dziś, w 23. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o prawdziwą wolność dla nas, Jego dzieci.
  2. Z radością informujemy, że podczas ubiegłotygodniowych prac archeologicznych w okolicznych lasach i przy nich, w znanych nam grobach, w których pochowano poległych we wrześniu 1939 r. odnaleziono doczesne szczątki żołnierzy. Już dziś zapraszamy na uroczystą Mszę św. i pogrzeb naszych lokalnych bohaterów
    14 września, czyli w poniedziałek za tydzień, o 16:00.
  3. Trwa czas zgłaszania się do kancelarii rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, które chciałyby przystąpić do I Komunii św. w roku 2021. Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie.
  4. We wtorek przypadają urodziny Matki Bożej i naszej. Oby mogła być z nas zawsze dumna.
  5. Za tydzień. w niedzielę 13 września o 9:15 odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej, a o 11:00 – rodziców pierwszych klas ponadpodstawowych.
  6. Msza św. w intencji Księdza Arcybiskupa Metropolity z okazji 14. rocznicy jego święceń biskupich odbędzie się w środę o 7:00.
  7. Wyjątkowo w najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. o 9:00, ze względu na Msze św. obrzędowe, które odbędą się tego dnia.
  8. Pielgrzymom – alumnom z archidiecezji wrocławskiej dziękujemy za nawiedzenie naszego kościoła i modlitwę w intencji naszej parafii, a pani Ani i pomocnikom za ugoszczenie ich w naszym imieniu obiadem.
  9. Polecamy także nowy numer Niedzieli, a w nim artykuł o „Krewnych Matki Bożej” oraz wywiad z ks. Arkadiuszem Paśnikiem pt. „Parafia ma być drugim domem”.
  10. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi tekst o objawieniach Maryi, Matki Bożej, w Gietrzwałdzie, jedynych w Polsce oficjalnie potwierdzonych przez Stolicę Apostolską oraz najnowszą katechezę Ojca Świętego Franciszka.
  11. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Bożena i Andrzej Błaszczyk oraz ofiarodawca anonimowy złożyli łącznie 200 zł, a dwie osoby na utrzymanie cmentarza dodatkowe 150 zł.
  12. Obecnie do skarbony dla ubogich przy figurze św. Antoniego zbieramy pieniądze na leczenie „chemią” czteroletniej dziewczynki chorej na chłoniaka.