Ogłoszenia duszpasterskie XXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY 13 września 2020 r.

1. Dziś, w 24. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby dał nam „całym sercem służyć Mu”, a wtedy będziemy „mogli doznawać skutków Jego miłosierdzia”.
  2. Już jutro, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o 16:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. i po-grzeb żołnierzy, bohaterów kampanii wrześniowej 1939 r. Po Mszy św. nastąpi pochówek i apel poległych na naszym cmentarzu w nowym grobie, specjalnie dla nich przygotowanym. Zgromadzimy się licznie z wdzięcznej miłości do żołnierzy i do naszej Ojczyzny.
  3. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w środę – świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, a w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży
    z całego świata. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci i młodych wraz z ich rodzicami na specjalną Mszę św. o 17:00 w ich intencji.
  4. W środę przypada rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary i sprawców tej zbrodni.
  5. Dziś o 9:15 odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej, a o 11:00 – rodziców młodzieży z pierwszych klas ponadpodstawowych.
  6. Polecamy nowy numer Niedzieli, a w nim artykuł „Kościół wobec LGBT” oraz tekst o egzorcyście watykańskim pt. „Człowiek, który nie lękał się Szatana”.
  7. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi piękne słowa Papieża Benedykta
    o Krzyżu Świętym.
  8. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o potrzeby kościoła parafialnego. Ofiarodawca anonimowy złożył na ten cel 100 zł. Dziękujemy też tym, którzy w ostatnim czasie ofiarowali dar serca na utrzymanie cmentarza parafialnego. Bardzo prosimy o dalszą pomoc w budowie ogrodzenia dla nowej części cmentarza, na której prace przyspieszyły z powodu pochówku bohaterów.
  9. Nadal do skarbony dla ubogich przy figurze św. Antoniego zbieramy pieniądze na leczenie „chemią” czteroletniej dziewczynki chorej na chłoniaka. Udało nam się przekazać jej mamie 1184 zł. Odbyła w tym tygodniu pierwszą „chemię”. Ponieważ wyniki okazały się lepsze od przewidywań, lekarze twierdzą, że prawdopodobnie wystarczy już tylko  jedna „chemia”. Dlatego jeszcze w tym tygodniu próbujemy zebrać ofiarę na ten cel.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Karol Kopka z Wręczycy Małej i Sylwia Wicińska z Jeziórki koło Grójca. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.