Ogłoszenia duszpasterskie XXV TYDZIEŃ ZWYKŁY 20 września 2020 r.

1. Dziś, w 25. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o pomoc w zachowywaniu przykazań miłości do Niego i bliźniego. Wciąż jeszcze za mało robimy dla Boga, a przecież On tak nas kocha.
  2. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w poniedziałkowy niezapomniany pogrzeb bohaterów, a szczególnie Władzom Gminnym, Dyrekcji i Orkiestrze Gminnego Ośrodka Kultury, Szkole Podstawowej we Wręczycy, Druhom Strażakom, Zakładowi Pogrzebowemu „Cieśla”,
    a także przybyłym przedstawicielom Instytutu Pamięci Narodowej, miłośnikom Konspiracyjnego Wojska Polskiego, żołnierzom oraz parafianom kochającym Ojczyznę i jej bohaterów.
  3. Jutro (w poniedziałek) będziemy obchodzili święto św. Mateusza Apostoła, w środę – wspomnienie św. Ojca Pio, a w sobotę – wspomnienie świętych braci, Kosmy i Damiana, męczenników. W tym dniu o 9:00 odbędzie się Msza św. za skłócone rodzeństwa
    o przebaczenie i pojednanie.
  4. Również w poniedziałek o 18:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania
    z ósmych klas, a w piątek o 19:00 z klas pierwszych ponadpodstawowych.
  5. We wtorek będziemy znów przeżywać piękny wieczór ze św. Janem Pawłem II, na który składa się Msza św., adoracja, różaniec i modlitwa do Wielkiego Papieża, a całość przy jego relikwiach.
  6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 28. września o 18:00.
  7. We czwartek odbędzie się krótka pielgrzymka do Kalisza, do zabytkowej katedry i do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, w intencji naszych rodzin. Wyruszymy o 14:30. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do wtorku.
  8. Polecamy nowy numer Niedzieli, a w nim artykuł „Teologia wciąż inspiruje” oraz „Musimy wyjść z okopów”.
  9. W Oblubieńcu znajdziemy pierwszą część katechizmowej nauki o Namaszczeniu Chorych. Warto odnawiać wiarę Kościoła w naszych sercach i rodzinach.
  10. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na utrzymanie cmentarza parafialnego. Bardzo prosimy o dalszą pomoc w budowie ogrodzenia dla nowej części cmentarza, na której prace przyspieszyły z powodu pochówku bohaterów. Można też już składać ofiary na pomnik dla nich.
  11. Na leczenie „chemią” czteroletniej dziewczynki chorej na chłoniaka w ubiegłą niedzielę udało nam się zebrać wspólnie do skarbony św. Antoniego 984 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy. Jeśli ktoś mógłby jeszcze pomóc, to byłoby piękne, bo brakuje jeszcze około 3 tys. zł, ale mama dziewczynki ocenia, że zbierze jeszcze około tysiąca zł.  Zatem szukamy 2 tys. (całość to 10 tys.).
  12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Karol Kopka z Wręczycy Małej i Sylwia Wicińska z Jeziórki koło Grójca, Piotr Szczyrba i Anna Białas z ul. Szkolnej oraz Jakub Dyga z Wręczycy Wielkiej i Sonia Lewińska z Grodziska. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. Wczoraj odszedł do Domu Ojca śp. Franciszek Gajos z ul. Kolejowej, l. 63. Po-grzeb odbędzie się we wtorek o 14:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.