Ogłoszenia duszpasterskie XXVI TYDZIEŃ ZWYKŁY 27 września 2020 r.

1. Dziś, w 26. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy dzięki Jego pomocy dążyli do obiecanego nam nieba.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Wacława, męczennika,
    a zatem imieniny Księdza Arcybiskupa Metropolity; we wtorek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Natomiast w piątek przypada dzień szczególniej czci dla świętych Aniołów Stróżów.
  3. W tym tygodniu według stałego planu odbędzie się nabożeństwo I-czwartkowe,
    I-piątkowe i I-sobotnie. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych.
  4. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od 16:00 dla dzieci i od 17:30 dla wszystkich. Msza św. dla dzieci odbędzie się o 16:30.
  5. Już od czwartku rozpoczynamy odprawianie codziennych nabożeństw różańcowych, które przez cały październik odbywać się będą w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15,
    a w soboty o 9:40. Za odmówienie z rozważaniem jednej części różańca (5 tajemnic) w ko-ściele,
    a także w rodzinie czy w pobożnym stowarzyszeniu, możemy uzyskać odpust zupełny.
  6. Dzieci będą miały nabożeństwa różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30. W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
  7. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania kandydatów do bierzmowania:
    • z ósmych klas w poniedziałek o 18:00
    • z VII A we wtorek o 19:00
    • z VII B i VII C we czwartek o 19:00
    • z klas pierwszych – piątek o 19:00
  8. Natomiast w przyszłą niedzielę o 11:00 odbędą się spotkania rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  9. Od czwartku wieczora do niedzieli w domu św. Józefa odbywać się będą całodzienne rekolekcje pod tytułem „Dziecko, dla Ciebie uczyniłem niebo”, które mogą bardzo pomóc w życiu bliżej Boga według Ewangelii Jezusa.
  10. Przypominamy, że spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 28. września o 18:00.
  11. Polecamy nowy numer Niedzieli, poświęcony szczególnie nowym cudom św. Ojca Pio, które wyprasza po swojej śmierci. Warto też przeczytać tekst pod tytułem: „Przestańmy przeklinać!”.
  12. W Oblubieńcu znajdziemy drugą część tekstu o Namaszczeniu Chorych, a także ważny fragment Listu Apostolskiego św. Jana Pawła II o Różańcu św.
  13. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca. Na kościół anonimowy ofiarodawca złożył 100 zł, na ołtarz św. Jana Pawła II i relikwiarium Maria Turek i Antoni Król – 200 zł, na cmentarz Antoni Król i anonimowy ofiarodawca – 200 zł, a na pomnik bohaterów września 1939 r. Mariusz Kot złożył 1000 zł.
  14. Na leczenie „chemią” czteroletniej dziewczynki chorej na chłoniaka w ubiegłą niedzielę złożono 1363 zł. Bóg zapłać.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Paweł Drążek z Borowego i Karolina Dawidowicz z Wręczycy Wielkiej, Piotr Szczyrba i Anna Białas z ul. Szkolnej oraz Jakub Dyga z Wręczycy Wielkiej i Sonia Lewińska z Grodziska. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  16. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i rodzinnej o rodzinach z naszej parafii w których są chorzy na COVID-19.