Ogłoszenia duszpasterskie XXVII TYDZIEŃ ZWYKŁY 4 października 2020 r.

1. Dziś, w 27. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „odpuścił grzechy, które niepokoją nasze sumienia, i udzielił nam również tego, o co nie ośmielamy się prosić”.
  2. Dziś również obchodzimy niedzielę św. Franciszka, która kończy tzw. „Czas dla Stworzenia”.
  3. Również dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  4. Natomiast wczoraj Ojciec Święty Franciszek podpisał w Asyżu encyklikę ,,Fratelli tutti”, czyli ,,Wszyscy braćmi”, o braterstwie i przyjaźni społecznej.
  5. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, a w środę – Najświęt-szej Maryi Panny Różańcowej.
  6. We wtorek o 18:00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.
  7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać 20. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Jak co roku będziemy składać datki dla ubogiej zdolnej młodzieży, którą opiekuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  8. Gratulujemy dzieciom, które kontynuują lub rozpoczęły swój serdeczny udział w praktykowaniu pierwszych piątków miesiąca. Jezus jest z was dumny.
  9. Rozpoczęliśmy odprawianie codziennych nabożeństw różańcowych, które przez cały październik odbywają się w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Dzieci przychodzą na nabożeństwa różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30. W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
  10. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania kandydatów do bierzmowania: z ósmych klas
    w poniedziałek o 18:00, z klas szóstych we czwartek o 18:30 w kościele, a z klas pierwszych
    w piątek o 18:00 w domu św. Józefa.
  11. Niech Bóg błogosławi i prowadzi uczestników kończących się dzisiaj u nas rekolekcji pod tytułem „Dziecko, dla Ciebie uczyniłem niebo”.
  12. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł „Różaniec po męsku” oraz „Kościół
    o zwierzętach”.
  13. W Oblubieńcu znajdziemy fragmenty pięknej homilii św. Jana Pawła II z Mszy św. kanonizacyjnej św. Faustyny Kowalskiej oraz pierwszą część Listu Apostolskiego Papieża Franciszka wydanego
    w 1600-lecie śmierci św. Hieronima.
  14. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca: na pomnik bohaterów Wojciech Lisiecki, Andrzej Wójcik i ofiarodawcy anonimowi 325 zł, na organy anonimowy ofiarodawca
    200 zł, na potrzeby parafii i kościoła Józefa Kluczniak i ofiarodawca anonimowy 490 zł, na ogrodzenie cmentarza Małgorzata Janik, Józef i Marek Gładysz oraz Zofia i Andrzej Wójcik 375 zł, a na ołtarz św. Jana Pawła II Zofia Wójcik i ofiarodawca anonimowy 150 zł.
  15. W ubiegłą niedzielę do skarbony św. Antoniego na pomoc dla uchodźców z wyspy Lesbos złożyliśmy 956,40 zł.
  16. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Paweł Drążek z Borowego i Karolina Dawidowicz
    z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  17. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i rodzinnej oraz podczas codziennych modlitw różańcowych
    w kościele o rodzinach z naszej parafii, w których są chorzy na COVID-19.