Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 11 października 2020 r.

1. Dziś, w 28. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby wciąż pobudzał naszą gorliwość, byśmy z wdzięczności dla Niego, pełnili dobre czyny.
  2. Dziś przeżywamy 20. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Jak co roku  składamy ofiary dla ubogiej zdolnej młodzieży, którą opiekuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tym razem ze względów bezpieczeństwa do skarbony przy św. Antonim.
  3. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, we czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek – św. Jadwigi Śląskiej,
    a w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  4. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w najbliższą sobotę wyjątkowo o 9:00, ponieważ nie będzie Mszy św. porannej. Dzieci przychodzą na nabożeństwa różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30.
  5. We czwartek, jak co roku 15. dnia miesiąca przypada Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich,
    a szczególnie rodziców, którzy przedwcześnie pożegnali swoje dziec-ko na skutek choroby, wypadku, poronienia lub aborcji, zachęcamy do udziału w specjalnych obchodach w kościele
    św. Józefa w Częstochowie przy ul. Okrzei. Szczegółowy program możemy odnaleźć na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. W naszej świątyni w intencji tych rodziców będziemy się modlić w tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego.
  6. W tym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych w piątek o 19:00.
  7. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł o cudzie w Fatimie oraz o niezwykłym nowym piętnastoletnim błogosławionym, którego obrazek dołączony jest do tygodnika.
  8. W Oblubieńcu znajdziemy drugą część Listu Apostolskiego Papieża Franciszka wydanego
    w 1600-lecie śmierci św. Hieronima oraz wartościową katechezę o tym, jak łączyć modlitwę
    z życiem aktywnym.
  9. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca. Krystyna Pach i Leon Staszczyk (na pomnik żołnierzy) złożyli w sumie 200 zł, a pewna rodzina na węgiel – 500 zł.
  10. Dziękujemy p. Tomaszowi i p. Antoniemu za ofiarną pracę na cmentarzu.
  11. Od dziś, podobnie jak w roku ubiegłym, możemy nabyć znicze podarowane przez producenta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz wspólnotowy naszych młodych parafian.
  12. Można już zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy za nich: tzw. wypominków jednorazowych, omadlanych na cmentarzu przed Mszą św. i podczas Eucharystii 1. listopada; wypominków oktawalnych – codziennie do 8. listopada podczas różańca św. i Mszy św. oraz wypominków rocznych – w pierwsze niedziele miesiąca przed poranną Mszą św. i podczas niej.
  13. Pamiętajmy w modlitwie osobistej, rodzinnej i podczas wspólnotowych modlitw różańcowych
    o rodzinach z naszej parafii, w których są chorzy na COVID-19.
  14. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do Domu Ojca śp. Zdzisława Duszyńska z ul. Mickiewicza, l. 82. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.