Ogłoszenia duszpasterskie XXIX TYDZIEŃ ZWYKŁY 18 października 2020 r.

1. Dziś, w 29. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby nasza wola była zawsze Jemu oddana
    i abyśmy szczerym sercem służyli Jego majestatowi.
  2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny w świetle słowa z Księgi Izajasza: „Oto ja, poślij mnie!”.
  3. Obecnie wewnątrz naszego kościoła może modlić się tylko 50 osób, nie licząc posługujących. Dlatego od dziś wróciła Msza św. niedzielna o 8:45. Jeśli zgłoszą się chętni, to wróci też Msza św. o 19:30. Znów obowiązuje ogólna dyspensa Księdza Arcybiskupa Metropolity od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św.
  4. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, a we czwartek – coroczne główne wspomnienie liturguczne św. Jana Pawła II. Tego dnia nastąpi uroczyste przywitanie i błogosławieństwo ikony św. Jana Pawła II, autorstwa p. Moniki Sawionek
    z Częstochowy, wymodlonej i namalowanej specjalnie dla naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę o 18:00 i na modlitwy przed nią i po niej według planu zamieszczonego w dziale intencji mszalnych.
  5. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Dzieci przychodzą na nabożeństwa różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30.
  6. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie wywiad z nowym ministrem edukacji i nauki oraz artykuły poświęcone św. Janowi Pawłowi II.
  7. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi kolejną część Listu Apostolskiego Papieża Franciszka oraz Orędzie Papieża na Światowy Dzień Misyjny.
  8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca. Krystyna i Stanisław Bogu-sowie oraz rodzina Magierów złożyła na ogrodzenie cmentarza w sumie 300 zł; anonimowy darczyńca na renowację kościoła – 100 zł; drugi ofiarodawca anonimowy na renowację figury św. Antoniego – 200 zł, a Artur Janik na bieżące potrzeby parafii – 100 zł.
  9. Pewna rodzina, mieszkająca obecnie w nieogrzanym domu, prosi o pomoc w za-kupie węgla,
    a druga o pomoc w koniecznych zakupach. Możemy ich wspomóc wrzucając datki do skarbony św. Antoniego lub wpłacając na konto parafialne.
  10. Dziękujemy p. Tomaszowi, p. Andrzejowi oraz p. Dariuszowi i współpracownikom za pracę na cmentarzu.
  11. Podobnie jak w roku ubiegłym, wychodząc z kościoła, możemy nabyć znicze podarowane przez producenta. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na fundusz wspólnotowy naszych młodych parafian.
  12. Można zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy za nich: tzw. wypominków jednorazowych, omadlanych na cmentarzu przed Mszą św. i podczas Eucharystii 1. listopada; wypominków oktawalnych – codziennie do 8. listopada podczas różańca św. i Mszy św. oraz wypominków rocznych – w pierwsze niedziele miesiąca przed poranną Mszą św. i podczas niej.
  13. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do Domu Ojca śp. Janina Lamik z ul. Śląskiej, l. 89. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.