Ogłoszenia duszpasterskie XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY 25 października 2020 r.

1. Bardzo dziękujemy tym, którzy przygotowali i uświetnili czwartkową uroczystość wprowadzenia do naszego kościoła ikony św. Jana Pawła II. Niech ten dar Boży pomoże nam jeszcze głębiej przeżywać relację ze świętym Papieżem, która zaowocuje naszą wewnętrzną odnową
    i przemianą świata wokół nas.
  2. Dziś, w 30. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby pomnożył w nas wiarę, nadzieję
    i miłość i dał nam ukochać Jego przykazania.
  3. Obecnie wewnątrz naszego kościoła może modlić się tylko 50 osób i obowiązuje ogólna dyspensa Księdza Arcybiskupa Metropolity od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św.
  4. W środę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a we czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
    w Częstochowie.
  5. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich odbywają się w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Dzieci mają swoje dodatkowe nabożeństwa różańcowe
    w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30.
  6. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie zza-rządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo nie będzie w tym dniu procesji i Mszy św. na cmentarzu. Dlatego wypominki jednorazowe odbędą się w tym roku wyjątkowo w kościele: Różaniec św. z czytaniem imion zmarłych o 11:00, a Msza św. o 12:00.
  7. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł o tym dlaczego kościół, w świetle badań, jest stosunkowo bezpiecznym miejscem w obecnym czasie.
  8. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi piękny i bardzo ważny fragment Encykliki św. Jana Pawła II o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego. Warto po-dzielić się jego treścią
    w rozmowie z tymi, którzy są za aborcją chorych dzieci.
  9. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza i wspólnoty parafialnej.
  10. Na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z naszych ofiar wpłacono 1083,91.
  11. Dla rodziny mieszkającej w nieogrzanym domu zebraliśmy 500,80 zł. Niestety nie wystarczy to nawet na zakup tony węgla. Prosimy o dalszą pomoc do skarbony św. Antoniego lub na parafialny rachunek bankowy.
  12. Wychodząc z kościoła, możemy nabyć znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na fundusz naszych młodych parafian.
  13. Można jeszcze zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy za nich: tzw. wypominków jednorazowych; wypominków oktawalnych – od 1. do 8. listopada podczas różańca św. i Mszy św. oraz wypominków rocznych – w pierwsze niedziele miesiąca przed poranną Mszą św. i podczas niej.
  14. W ostatnim tygodniu odszedł od nas do Domu Ojca śp. Czesław Tomczyk z ul. Zamkowej, l. 61. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  15. Módlmy się dużo za tych, którzy cierpią w swoich domach i w  szpitalach.