Ogłoszenia duszpasterskie XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY 1 listopada 2020 r.

1. Dziś, w Uroczystość Wszystkich Świętych prosimy Ojca, aby dzięki ich wstawiennictwu hojnie udzielił nam przebaczenia.
  2. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity nie będzie dziś procesji
    i Mszy św. na cmentarzu. Dlatego wypominki jednorazowe odbędą się wyjątkowo w kościele: Różaniec św. z czytaniem imion zmarłych o 11:00, a Msza św. o 12:00.
  3. Jutro będziemy obchodzić wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odbędą się w naszym kościele o 7:00, 12:00, 18:00 i 19:00.
  4. Z okazji listopadowych świąt papieski urząd Penitencjarii Apostolskiej wydał dekret, zgodnie z którym „w tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad”. Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada. Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone. W dalszej kolejności dekret Penitencjarii Apostolskiej mówi, że odpust zupełny z okazji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada dla osób, które odwiedzą kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” może zostać przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą oraz w uroczystość Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych. Należy przy tym odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz odmówienia przed obrazem Jezusa lub Maryi pobożnej modlitwy za zmarłych, na przykład Jutrzni lub Nieszporów z Oficjum za zmarłych, koronki do Miłosierdzia Bożego lub innych modlitw dedykowanych zwykle zmarłym przez wiernych.
  5. We środę przypada wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeusza, biskupa.
  6. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł pt. „Po co dyspensa?”.
  7. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza i wspólnoty parafialnej. Trzech ofiarodawców anonimowych i Bronisław Tokarz na potrzeby kościoła złożyli w sumie 350 zł, na ołtarz św. Jana Pawła II Jolanta Kłak – 40 zł, a Anna Gorzelak
    i Maria Leśniak na ogrodzenie cmentarza w sumie 200 zł.
  8. Za pieniądze złożone do skarbony dla najuboższych, dla rodziny mieszkającej w nieogrzanym domu
    z naszych ofiar zakupiliśmy i przekazaliśmy im tonę węgla.
  9. Wychodząc z kościoła, możemy nabyć znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na fundusz naszych młodych parafian.
  10. Można jeszcze zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy za nich: tzw. wypominków jednorazowych (zgłaszamy dziś do 11:00); wypominków oktawalnych, które będą się odbywały od jutra do 8. listopada po południu w ramach różańca św. i Mszy św. oraz wypominków rocznych – w pierwsze niedziele miesiąca przed poranną Mszą św. i podczas niej.
  11. Grupa wiernych z naszej parafii gorąco zachęca do włączenia się w piękną akcję modlitewną pt. „Różaniec Do Granic Nieba”, która trwa od dzisiaj do końca zwyczajowej oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczegóły są podane poniżej w „Oblubieńcu”.
  12. W ostatnim tygodniu odeszła od nas do Domu Ojca śp. Irena Kot z ul. Długiej, l. 89 oraz śp. Mieczysław Kwiędacz z ul. Krótkiej, l. 82. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.