Ogłoszenia duszpasterskie XXII TYDZIEŃ ZWYKŁY 8 listopada 2020 r.

1. Dziś, w XXXII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała mogli swobodnie Mu służyć.
  2. Dziś też przypada XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ponad 75 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 000 000 chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji. Nie ustawajmy w modlitwie za naszych braci, interesujmy się nimi i ofiarujmy im konkretną pomoc.
  3. Od wczoraj w naszym kościele może modlić się jednocześnie najwyżej 25 wiernych. Zachęcamy do indywidualnego umawiania się na sakrament pojednania.
  4. Przypominamy, że w tym roku wyjątkowo w wybranych ośmiu dniach listopada można uzyskać odpust za zmarłych, nawiedzając cmentarz i modląc się w myślach. Ponadto w jednym, wybranym przez siebie dniu listopada, a nie jak zwykle 2. listopada, można też skorzystać
    z odpustu związanego z nawiedzeniem kościoła lub kaplicy, przy spełnieniu zwyczajnych warunków, czyli odrzucenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odprawienia spowiedzi św., przyjęcia komunii św. i modlitwy w intencjach Ojca świętego. Ci, którzy muszą cały czas spędzić w domu mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych, ale przy tym należy odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu
    z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu.
  5. W poniedziałek będziemy obchodzili święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. We wtorek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w środę – św. Marcina z Tours, biskupa, we czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika, a w piątek – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  6. W środę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do uczestnictwa i łączenia się przez internet podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny o godzinie 10:00. Módlmy się szczególnie o pokój, wiarę i uszanowanie każdego człowieka.
  7. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł pt. „Katolicy mówią: dość” i jeszcze kolejny tekst o młodym błogosławionym Carlo Acutisie.
  8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza i wspólnoty parafialnej. Oprócz corocznych wpłat na utrzymanie cmentarza, Bolesław Oczkowski i ofiarodawca anonimowy złożyli w sumie 1100 zł na potrzeby kościoła
    i parafii.
  9. Bardzo proszę o pomoc w zapłaceniu za instalację elektryczną i lampy na cmentarzu.
  10. Wychodząc z kościoła, możemy nabyć znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na fundusz naszych młodych parafian.
  11. Dziś o 16:15 przed różańcem będzie można włączyć się w uroczyste zakończenie dzieła modlitewnego „Różaniec Do Granic Nieba”, które trwało od 1. listopada podczas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.