Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 15 listopada 2020 r.

1. Dziś, w XXXIII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy znajdowali radość w służbie Bogu Ojcu, bo „szczęście trwałe i pełne możemy znaleźć tylko w wiernym oddaniu się Jemu”.
  2. Dziś też przypada IV Światowy Dzień Ubogich. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi przeznaczone na dziś Orędzie Papieża Franciszka.
  3. We wtorek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w środę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, niezwykłej polskiej nastolatki, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, wspaniałego patrioty, spowiednika i kierownika duchowego,
    a w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. Maryjną na 9:00.
  4. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Warto dobrze przygotować się do tego, by w tym dniu oddać Bogu te swoje sprawy, którymi dotąd kierowaliśmy bez pytania się o Bożą wolę.
  5. Dziękujemy jeszcze raz delegacji władz samorządowych, Ochotniczej Straży Pożarnej wraz ze sztandarem, członkom Chóru Parafialnego i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz p. Marlenie za piękne przygotowanie i uświetnienie Mszy św. za Ojczyznę w Narodowe Święto Niepodległości.
  6. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł pt. „Ważenie wartości” o tym, dlaczego Kościół jest przeciwny każdej formie aborcji eugenicznej oraz tekst „Życie po śmierci dla sceptyków”.
  7. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza i wspólnoty parafialnej. Na prace na cmentarzu Hele-na Soluch, Jolanta Matysiak
    i Danuta Nowak złożyły w sumie 300 zł, a na pozo-stałe pilne potrzeby kościoła i parafii dwoje ofiarodawców przekazało 300 zł, a na renowację figury św. Antoniego ofiarodawca anonimowy – 100 zł.
  8. Dziękujemy p. Andrzejowi i p. Konradowi za zamontowanie lamp na cmentarzu. Po kilkunastu miesiącach zabiegów i prac mamy już czynne oświetlenie głównej alei i niemal wszystkich grobów. Bardzo proszę o dalszą pomoc w zapłaceniu za instalację elektryczną i ogrodzenie na cmentarzu.
  9. Również serdecznie proszę o zabranie zniczy z przedsionka kościoła wpłacając dowolną ofiarę na potrzeby apostolstwa młodych.
  10. Za tydzień w niedzielę, z racji 22. dnia miesiąca, o 21:00 odbędzie się w naszym kościele Różaniec św. z Janem Pawłem II, a o 21:37 modlitwa do św. Jana Pawła II. Nabożeństwo przeżyjemy przy relikwiach jego krwi, którą przelał 13. maja 1981 r., w wyniku zamachu na jego życie na placu św. Piotra w Watykanie.
  11. Diakonia Miłosierdzia zachęca składania do pudła pod chórem wody i kubków dla przebywa-jących w kłobuckim szpitalu chorych na Covid-19, a także do ofiarowania w to samo miejsce długoterminowej żywności dla najuboższych.
  12. Pamiętajmy nadal w modlitwie o zakażonych i personelu medycznym. Wyciągajmy też bra-terską dłoń do tych, którzy w tym czasie nie mogą wychodzić z domu.