Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY

Uroczystość Jezusa Chrystusa
Króla Wszechświata
22 listopada 2020 r.

1. Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, wspominamy wolę Boga Ojca, by wszystko poddać Jezusowi. Prosimy także Ojca, aby „całe stworzenie, wyswobodzone z niewoli grzechu, Jemu służyło i chwaliło Go”.
  2. Dzisiaj przypada zatem coroczne święto patronalne Akcji Katolickiej.
  3. Po Mszach świętych odbywa się dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi, za którego publiczne odmówienie można uzyskać odpust zupełny.
  4. W dniu św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego, składamy podziękowania Bogu za całoroczne próby i wdzięczną służbę Chóru Parafialnego oraz tych, którzy śpiewają psalmy i w inny sposób animują śpiew w naszym kościele.
  5. We wtorek przypada wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera
    i Towarzyszy, o których możemy przeczytać w „Oblubieńcu”.
  6. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł pt. „Zmieniają życie” o tym, jak ważne są dla nas sakramenty święte.
  7. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza i wspólnoty parafialnej. Józef Kot oraz Krystyna i Stanisław Witkowscy złożyli w sumie 500 zł na ogrodzenie i oświetlenie cmentarza, a anonimowa osoba ofiarowała 100 zł na potrzeby kościoła.
  8. Bardzo prosimy o pomoc finansową w remoncie plebanijnych piwnic oraz budowy na plebanii długo oczekiwanej  dla przychodzących do kancelarii i gości na spotkania formacyjne.
  9. W sobotę od 11:00 do 16:00 odbędzie się Dzień Skupienia dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  10. Diakonia Miłosierdzia nadal zachęca do składania do pudła pod chórem wody i kubków dla przebywających w kłobuckim szpitalu chorych na Covid-19, a także do ofiarowania w to samo miejsce długoterminowej żywności dla najuboższych.
  11. Do „Oblubieńca” dołączony jest folder pięknych ogólnopolskich rekolekcji, które rozpoczynają się za tydzień.