Ogłoszenia duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, modlimy się o dobre przygotowanie na spotkanie przychodzącego Chrystusa, byśmy mogli posiąść Królestwo Boże.
  2. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 11-13 grudnia, spowiedź adwentowa 12 grudnia.
  3. Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo, z końcem roku liturgicznego, tj. wczoraj,
    Ks. Andrzej Olejnik zakończył swoją posługę w naszej parafii, a rozpoczął ją Ks. Paweł Bil. Księdzu Andrzejowi wyrażamy wielkie podziękowanie za wzorową służbę, a Księdzu Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa, światła i mocy Ducha Świętego oraz gorliwości w prowadzeniu nas wszystkich do nieba.
  4. Wszystkich, a szczególnie nasze kochane dzieci zapraszamy na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które odprawiać będziemy, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o 9:00. Rozpoczynajmy dzień z Bogiem na Mszy św. To będzie wielka przygoda, także poprzez transmisję. Nasz Pan będzie nas odnawiał.
  5. Członków Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczne spotkanie, które odbędzie się w kościele we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  6. Jutro przypada święto św. Andrzeja Apostoła, patrona naszego byłego już Wikariusza parafii. Msza św. w jego intencji odbędzie się o 17:00.
  7. We czwartek będziemy obchodzili wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i wielkiego misjonarza;
    a w piątek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki między innymi górników, hutników i murarzy. W tym dniu odbędzie się Msza św. w intencji górników, żywych i zmarłych z Wręczycy Wielkiej i Małej oraz ich rodzin.
  8. Dziś nastąpi błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które w najbliższych dniach dotrą do naszych domów. Prosimy o pomoc w dostarczeniu ich do każdego domu i mieszkania.
  9. Można już nabyć w zakrystii, księgarni lub w kancelarii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na stół wigilijny, duże i małe. Jak zapewnia Caritas „środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Idea świątecznej świecy Caritas rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju. Dzięki ofiarności Polaków, biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji, udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli”. Minimalny koszt zakupu świecy małej to 7 zł, koszt zakupu świecy dużej – 15 zł.
  10. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł pt. „Francja domaga się Mszy” oraz „Na co czekamy
    w Adwencie”.
  11. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza
    i wspólnoty parafialnej. Róża i Zdzisław Kaniewscy na ogrodzenie i oświetlenie cmentarza, pomnik bohaterów Września 1939 r., relikwiarium św. Jana Pawła II oraz bieżące potrzeby złożyli 1200 zł. Natomiast anonimowy darczyńca złożył 500 zł na prace na cmentarzu i 500 zł na prace remontowe na plebanii, a pewna rodzina ofiarowała na potrzeby cmentarza 100 zł.
  12. Nadal prosimy o pomoc finansową w uregulowaniu zaległości związanych z pracami na cmentarzu, a także
    o pomoc w remoncie plebanijnych piwnic oraz w budowie i urządzaniu pralni na plebanii. W ubiegłym tygodniu p. Jerzy zakończył budowę nowej toalety, za co serdecznie mu dziękujemy. Dzięki p. Tomaszowi zaczęło funkcjonować odwodnienie plebanii, które przynosi już pierwsze efekty. Udało się obniżyć o ponad metr poziom wody w piwnicy.
  13. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: „Odpowiadając na informację o pilnych potrzebach chorych na Covid-19, ogłaszamy zbiórkę pieniędzy na zakup 40 poduszek antyalergicznych dla szpitala w Kłobucku. Pieniądze można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego lub wpłacać na konto parafialne.”
  14. Dziś rozpoczynają się 33-dniowe rekolekcje pt. „Oddanie33”, których folder był dołączony w ubiegłym tygodniu do „Oblubieńca”. Szczegółowy opis i codzienne rozważania  można znaleźć również na stronie oddanie33.pl. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii tych, którzy zamówili wersję książkową.
  15. W ostatnim tygodniu odszedł od nas do Domu Ojca śp. Mariusz Kopka z ul. Zamkowej, l. 64, śp. Jarosław Głębiewski z ul. Mickiewicza, l. 53 oraz śp. Dariusz Czapnik z ul. Polnej, l. 45. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.