Ogłoszenia duszpasterskie Druga Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu prosimy Boga Ojca, aby troski doczesne nie przeszkadzały nam,
    a nadprzyrodzony dar mądrości pomógł zjednoczyć się z Jezusem.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  3. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu z całym Kościołem będziemy się modlić za przyczyną Najświętszej Dziewicy o dar dojścia do Boga Ojca bez grzechu. Wierzmy, że to jest możliwe i współpracujmy z łaską Bożą jak Maryja. Jest to święto patronalne Ruchu Światło-Życie, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i kobiet. Tego dnia o 12:00 będzie tzw. godzina łaski. Zapraszamy do modlitwy w tym czasie także w kościele.
  4. „W tym roku, który naznaczony jest pandemią koronawirusa, napięciami społecznymi oraz protestami związanymi z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, 8. grudnia zaprasza do szczególnej modlitwy za Polskę. Tego dnia, o godzinie 21:00, czyli
    w porze Apelu Jasnogórskiego, zaprasza wszystkich ludzi sumienia do łączności modlitewnej i duchowej
    z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Korzystając ze środków przekazu: telewizji, radia
    i Internetu, połączmy się szczególnie w modlitwie dziesiątkiem Różańca świętego w intencji pokoju, pojednania i ładu społecznego oraz moralnego w naszej Ojczyźnie. Wymownym i widocznym znakiem naszej łączności niech staną się świece (np. świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom) lub roratnie lampiony zapalone w oknach domów.”
  5. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
  6. Nadal zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które celebrujemy od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o 9:00.
  7. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy już w piątek, 11 grudnia. Od wieczornej Mszy św. tego dnia do ostatniej Mszy św. w niedzielę będzie z nami Ks. Paweł Wróbel, niezwykle gorliwy kapłan, duszpasterz katechetów, pochodzący z ziemi wieluńskiej. Księża z dekanatu będą nam służyć w konfesjonale w sobotę od 8:30 do 10:30 i od 16:30 do 18:30. Będzie też możliwość Spowiedzi św. już w piątek podczas naszej adoracji Pana Jezusa. Przypominamy o regule, że jeśli chcemy uzyskać odpust związany z odprawieniem rekolekcji, to trzeba słuchać nauk przez trzy kolejne dni. Módlmy się indywidualnie i wspólnie o owoce tych ćwiczeń duchowych, by pomogły nam wzrastać w miłości.
  8. Najbliższe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 21 grudnia o 18:00.
  9. Zachęcamy do nabywania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” dużych i małych. Minimalny koszt zakupu świecy małej to 7 zł, koszt zakupu świecy dużej – 15 zł.
  10. Polecamy nowy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł pt. „Mamy lekarza, idźmy do Niego!” o wielkiej wartość sakramentu pokuty i pojednania.
  11. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza
    i wspólnoty parafialnej. Barbara Langner ofiarowała 100 zł na potrzeby kościoła. Zofia i Andrzej Wójcik – 50 zł na remont plebanii. Maria Turek – 100 zł na cmentarz, remont piwnic plebanijnych i potrzeby kościoła. Tomasz i Anna Biernaccy – 200 zł na prace na cmentarzu i dwoje ofiarodawców anonimowych – 200 zł na bieżące potrzeby.
  12. Od kilku dni roznoszone są opłatki wigilijne do naszych domów. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na zapłatę za robociznę przy ogrodzeniu na cmentarzu.
  13. Nadal prosimy o pomoc finansową w remoncie plebanijnych piwnic, w budowie i urządzaniu pralni na plebanii oraz w wymianie wyposażenia łazienki ks. Wikariusza.
  14. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: Dziękujemy za ofiarowaną wodę i kubki jednorazowe dla chorych na Covid-19. Na zakup poduszek medycznych dla szpitala w Kłobucku zebraliśmy do skarbony św. Antoniego do tej pory 357,01. Dziękujemy także w imieniu potrzebujących za artykuły spożywcze.
  15. W ostatnim tygodniu odszedł od nas do Domu Ojca śp. Mieczysław Soluch z ul. Mickiewicza, l. 63 oraz śp. Jerzy Pawlak z ul. Kolejowej 6/1 (stacja kolejo-wa), l. 84. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.