Ogłoszenia duszpasterskie Trzecia Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

1. Z wielką radością przyjmujemy to, że w miniony wtorek, 8 grudnia, Papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r.
  2. Natomiast dzisiaj, w trzecią niedzielę Adwentu, tzw. „Niedzielę Gaudete” (z łaciny: radujcie się) prosimy Boga Ojca, abyśmy dobrze „przygotowali nasze serca i dzięki temu z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia”.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  4. We wtorek kończy się ogólnopolska nowenna do św. Andrzeja Boboli o ustanie epidemii.
  5. We czwartek rozpoczyna się druga część adwentu poświęcona bezpośredniemu przygotowaniu się do uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy, aby każdego dnia w adwencie lub chociaż od czwartku codziennie medytować słowo Boże z codziennej Mszy św.
  6. Nadal zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które celebrujemy od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o 9:00.
  7. Wyrażamy wielką wdzięczność ks. Pawłowi Wróblowi, naszemu adwentowemu Rekolekcjoniście za gruntowne, serdeczne i głębokie prowadzenie nas w czasie rekolekcyjnych ćwiczeń, modlitwę za nas, a także za wiele inspirujących myśli na dalsze nasze życie. Życzymy Mu radości ze służby Bogu i obfitych łask Bożych, aby zdołał przejść przez życie drogą wskazaną nam przez Pana. Księżom z Dekanatu Truskolaskiego dziękujemy za wczorajszą posługę w konfesjonale.
  8. Przypominamy, że najbliższe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się
    21 grudnia o 18:00.
  9. Można jeszcze nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Minimalny koszt zakupu świecy małej to 7 zł, a koszt zakupu świecy dużej – 15 zł.
  10. Polecamy nowy numer Niedzieli poświęcony szczególnie „Polskim grudniom 1970 i 1981”, a w nim artykuł pt. „Solidarność wpisana w krzyż” oraz „Kapucynki lubią wyzwania”
    o Siostrach Kapucynkach prowadzących dom dziecka.
  11. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza i wspólnoty parafialnej. Jolanta Kała, Marzena i Tomasz Kałowie, Cecylia Moll złożyli 350 zł na ogrodzenie i oświetlenie cmentarza, a Stanisław Soluch
    i anonimowy ofiarodawca – 250 zł na potrzeby kościoła. Natomiast drugi darczyńca anonimowy złożył 100 zł na bieżące potrzeby parafii.
  12. Dziękujemy tym, którzy zanieśli opłatki do naszych domów. Prosimy jeszcze o pomoc parafian z ul. Śląskiej, części ul. Szkolnej, części ul. Częstochowskiej, części
    ul. Mickiewicza, części ul. Zamkowej oraz z ul. Prusa, Sportowej, Spokojnej, Miodowej, Gwiezdnej i przyległych.
  13. Wczoraj odbył się pogrzeb zmarłego we czwartek śp. Ryszarda Matysiaka z ul. 3-Maja, l. 70. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.