Ogłoszenia duszpasterskie Czwarta Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

 1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Adwentu prosimy Boga Ojca, abyśmy dzięki łasce wlanej
  w nasze serca przez mękę i krzyż Syna Bożego zostali doprowadzeni do chwały zmartwychwstania.
 2. Od poniedziałku do środy na 7:00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej. We czwartek o 9:00 – ostatnie roraty i przywitanie żłóbka.
 3. W tym roku zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa Metropolity wizyta duszpasterska zwana „kolędą” odbędzie się w nieco zmienionej formie. Otóż wizyta ma być krótka, zawierać modlitwę oraz błogosławieństwo i domu, a także odbywać się na wyraźne zaproszenie. Dlatego też ogłaszamy, że można już zgłaszać chęć zaproszenia księdza
  z modlitwą (osobiście w zakrystii lub kancelarii, drogą telefoniczną – rozmowa lub SMS – lub przez pocztę elektroniczną). Można będzie również zaprosić księdza, gdy będzie przechodził koło domu lub mieszkania. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie będą nam służyć ministranci. Program wizyt zamieszczony zostanie w świątecznym numerze „Oblubieńca”.
 4. Są jeszcze w zakrystii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Minimalny koszt zakupu świecy małej to 7 zł, a koszt zakupu świecy dużej – 15 zł.
 5. Można jeszcze odebrać opłatki w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o przekazanie ich także swoim sąsiadom, szczególnie tym, którzy nie mogą wyjść z domu.
 6. Polecamy nowy numer Niedzieli, a w nim artykuł „Po co nam Kościół” oraz tekst poświęcony nowej książce Papieża Franciszka pt. „Powróćmy do marzeń”. Do świąteczne-go wydania będzie dołączony kalendarz ścienny, modlitewnik z modlitwami codziennymi oraz książka z kolędami i obrzędem wigilijnym.
 7. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni, cmentarza i wspólnoty parafialnej. Krystyna i Tadeusz Lewiccy, Krystyna i Stefan Pietrzakowie oraz ofiarodawca anonimowy na potrzeby kościoła ofiarowali 900 zł. Inny darczyńca na cele parafialne złożył 500 zł. Natomiast Renata Przytulska na cele naszej Diakoni Miłosierdzia 100 zł.
 8. Jutro zakończy się remont łazienki w mieszkaniu ks. Wikariusza. Dziękujemy za pomoc finansową w realizacji tego dzieła, a p. Jerzemu i Arturowi oraz p. Janowi i Tomaszowi za wykonanie. Rozpoczął się dalszy etap osuszania i remontu piwnic plebanii.
 9. Na pomoc dla szpitala w Kłobucku do skarbony św. Antoniego złożono w ubiegłą niedzielę 212,12 zł. Dziękujemy także za ofiarowanie artykułów spożywczych.
 10. Przypominamy i zachęcamy do odprawienia sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą św., a także na żądanie i w Wigilię Narodzenia Pańskiego przed Mszą św. poranną
  i po niej, do 12:00.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Henryka Skęda z ul. 3-Maja,l. 82 (pogrzeb 28 grudnia) oraz śp. Eugenia Soluch z ul. Mickiewicza, l. 96 (pogrzeb 23 grudnia). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.