Ogłoszenia duszpasterskie Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 27 grudnia 2020 r.

 1. Dziś, w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, wraz z całym Kościołem prosimy Ojca dla nas wszystkich o dar naśladowania cnót tej Rodziny. Msza św. za tych, którzy
  w tym roku przeżywali okrągły jubileusz odbędzie się dziś o 8:45.
 2. Jutro rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszych domach. Można nadal zgłaszać chęć zaproszenia księdza z modlitwą (osobiście w zakrystii lub kancelarii, drogą telefoniczną – rozmowa, SMS – lub przez pocztę elektroniczną). Można będzie również zaprosić księdza, gdy będzie przechodził koło domu lub mieszkania. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie będą nam służyć ministranci. Program wizyt zamieszczony został
  w bożonarodzeniowym numerze „Oblubieńca”.
 3. W poniedziałek będziemy obchodzili święto świętych Młodzianków, męczenników – dzieci zamordowanych z rozkazu Króla Heroda. Z tej okazji zostanie udzielone na koniec Mszy św. specjalne błogosławieństwo małym dzieciom oraz matkom
  w stanie błogosławionym.
 4. We czwartek, we wspomnienie dowolne św. Sylwestra, papieża, a zarazem ostatni dzień roku, o 17:00, odbędzie się Msza święta w intencji zmarłych w 2020 r. Można przynieść znicze i postawić je na czas modlitwy przed głównym ołtarzem. Po Mszy św. będzie można wysłuchać rocznego sprawozdania, po którym odprawimy końcoworoczne modlitwy dziękczynne i przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie na Jasnej Górze lub w naszym kościele.
 6. Polecamy nadal świąteczny nowy numer Niedzieli z bogatymi dodatkami.
 7. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni. Jadwiga Lamik i dwóch ofiarodawców anonimowych ofiarowali w sumie 330 zł. Bóg zapłać.
 8. Oprócz darów rzeczowych, na pomoc dla szpitala w Kłobucku do skarbony św. Antoniego złożono w ubiegłą niedzielę 201,55 zł. Dziękujemy także za ofiarowanie artykułów spożywczych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.