Ogłoszenia duszpasterskie Święto CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021 r.

 1. Dziś, w ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, w święto Chrztu Pańskiego, prosimy Kochanego Boga Ojca, byśmy zawsze, jako Jego dzieci, trwali w Jego miłości.
 2. W tym tygodniu kończymy zaplanowaną część tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszych domach. Nadal, aż do Wielkanocy, będzie można zgłaszać chęć zaproszenia księdza z modlitwą oraz błogosławieństwem dla domu i rodziny (najlepiej osobiście, przez SMS lub telefonicznie, 34 3170213). Program wizyt zamieszczony został w bożonarodzeniowym – kolorowym numerze „Oblubieńca”, który cały czas jest dostępny, także w internecie.
 3. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim artykuł pt. „Kim są nawróceni” oraz „Szczepić się czy nie szczepić”.
 4. W Oblubieńcu znajduje się między innymi kolejny odcinek Listu Papieża Franciszka o św. Józefie oraz fragment Katechizmu Kościoła Katolickiego o Sakramencie Pokuty i Pojednania. Warto już pomyśleć o spowiedzi św., bo w tym tygodniu mija miesiąc od naszych rekolekcji adwentowych.
 5. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu, zwłaszcza podczas wizyty dusz-pasterskiej ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni i cmentarza. Niestety ze względu na podwyżkę opłaty za wywóz śmieci z cmentarza i wzrastającą ich ilość, a także to, że nie wszyscy poczuwają się do odpowiedzialności za jego utrzymanie, coroczna dobrowolna opłata cmentarna wynosi teraz 50 zł.
 6. Dziękujemy p. Stefanowi za naprawienie skarbon po kradzieży.
 7. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: W imieniu społeczności szpitala w Kłobucku, a zwłaszcza osób chorych, składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Za zebrane 400 zł zakupiliśmy 20 kompletów piżam. Pojniki dla osób chorych podarował producent – firma „Kamed-Plus” z Częstochowy. Obecnie chcemy zakupić dla naszego parafianina stojak na kółkach na kroplówkę. Przewidywany koszt to ok. 160 zł. Pieniądze można składać do skarbony dla potrzebujących przy św. Antonim lub wpłacać na konto parafii z tytułem wpłaty: „na stojak do kroplówki”.
 8. 1 Stycznia rozpoczął się Jubileuszowy Rok Jakubowy. Penitencjaria Apostolska wydała dekret
  o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami w Roku Jakubowym
  w wyznaczonych kościołach stacyjnych. Mogą go uzyskać osoby, które w duchowej łączności
  z Jubileuszem Composteli, do 31 grudnia, nawiedzą w formie pielgrzymki jeden z 48 kościołów stacyjnych i pobożnie wezmą tam udział w obchodach jubileuszowych lub pozostaną tam na pobożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jakuba Większego, Apostoła. Są to kościoły pod wezwaniem św. Jakuba Starszego na Szlakach wyznaczonych przez Sekretariat Drogi Św. Jakuba w Santiago. W ten sposób stworzona ma być więź pielgrzymów w kościołach na szlakach prowadzących do Jego grobu w Santiago. Na liście kościołów stacyjnych jest też kościół
  św. Jakuba w Częstochowie.
 9. W poniedziałek odeszła do domu Ojca stuletnia śp. Władysława Dobosz z ul. Szkolnej, a wczoraj śp. Andrzej Marchwiński z ul. Długiej, l. 51. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.