Ogłoszenia duszpasterskie II Tydzień Zwykły 17 stycznia 2021 r.

1. Dziś, w drugą Niedzielę w Ciągu Roku i przez cały drugi Tydzień Zwykły prosimy Boga Ojca,
    by obdarzył nasze czasy pokojem.
  2. Od jutra rozpoczyna się coroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tym roku pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Msza św. w tej intencji odbędzie się za tydzień, w niedzielę, o 8:45.
  3. Wczoraj skończyła się objęta programem część tegorocznej „kolędy” w naszych domach. Zachęcamy, by do świąt Wielkiej Nocy zapraszać kapłana z modlitwą oraz błogosławieństwem dla domu i rodziny na kolejny rok życia z Bogiem (tel. 504843975). Tym którzy nas przyjęli dziękujemy za wspólną modlitwę, serdeczne rozmowy, poczęstunek i wszelką życzliwość.
  4. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim artykuł pt. „7 ważnych ekumenicznych pytań”,
    a także drugi o tym, jak uratować dziec
  5. – razem dla środowiska. Parafialny ogród ekologiczny”, który każdy powinien przeczytać. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to rozwijające się dzieło, zaangażowanych w nie obecnie i w przyszłości. Módlmy się wspólnie o Boże prowadzenie dla tego projektu. Taka też intencja będzie naszej kolejnej sobotniej Maryjnej Mszy św..
  6. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu, zwłaszcza podczas wizyty duszpasterskiej ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni i cmentarza. Oprócz ofiar złożonych w domach, rodzina Marczaków, rodzina Kandorów, Stanisław i Krystyna Witkowscy, Maria Leśniak, rodzina Skupniów i kilku ofiarodawców anonimowych złożyło 1100 zł na potrzeby kościoła. Pewna rodzina złożyła 200 zł na ołtarz św. Jana Pawła II, a inna – 100 zł na utrzymanie cmentarza.
  7. Przypominamy, że coroczna dobrowolna opłata na utrzymanie cmentarza wynosi teraz 50 zł od grobu.
  8. Diakonia Miłosierdzia informuje: „Stojak do kroplówki dla naszego parafianina, na który zbieraliśmy środki w ostatnim czasie został zakupiony. To dzięki Waszej pomocy i mobilizacji było dane zrealizować kolejny gest bezinteresownej miłości. Diakonia zachęca również do śledzenia nowej strony na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/diakoniamilosierdzia.wreczyca/ lub wyszukując pod nazwą: Diakonia Miłosierdzia Parafii św. Józefa we Wręczycy Wielkiej. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i wsparcie. Pamiętajmy, aby wyciągać pomocną dłoń do tych, którzy są wokół nas i bardzo nas potrzebują. Za każdy gest miłosierdzia Bóg zapłać. Zachęcamy do współpracy
    i śledzenia naszych działań na stronie. Julia Paturej. Patrycja Miara”.
  9. W ostatnich dniach odszedł od nas do Domu Ojca śp. Andrzej Marchwiński z ul. Długiej, l. 52, śp. Danuta Gajowczyk z ul. Szkolnej, l. 81, śp. Eugenia Dzieża z ul. Mickiewicza, l. 85
    i śp. Bronisława Lamik z ul. Mickiewicza, l. 96. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.