Ogłoszenia duszpasterskie III Tydzień Zwykły – Niedziela słowa Bożego 24 stycznia 2021 r.

1. Dziś, w trzecią Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Boga Ojca, aby kierował naszym życiem według swojego upodobania. Wtedy w Imię Jezusa dokonamy wiele dobrych dzieł. Dzisiejsza Niedziela słowa Bożego ma zaowocować odnową naszej codziennej lektury Pisma Świętego i modlitwy nim, abyśmy wzrastali w umiejętności rozpoznawania woli Bożej i głoszenia słowa Bożego
    w rodzinie.
  2. Jutro kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do dalszej modlitwy w tej intencji, a także do umacniania się w postawie przebaczania.
  3. Nadal zachęcamy, by do świąt Wielkiej Nocy zapraszać kapłana z modlitwą oraz błogosławieństwem dla domu i rodziny na kolejny rok życia z Bogiem (tel. 504843975).
  4. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, przeznaczony między innymi odpowiedzi na pytanie, co
    o aborcji, eutanazji i rozwodach mówi chrześcijaństwo, judaizm i islam, a także artykuł
    o koniecznej gimnastyce umysłu dla koncentracji.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek Listu Papieża Franciszka o św. Józe-fie oraz tekst promujący Encyklikę Papieża Franciszka Laudato si’ .
  6. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni
    i cmentarza. Oprócz ofiarodawców anonimowych Anna Florek, Krystyna i Jan Tukajowie oraz Martyna i Anna Wiśnik przekazali 500 zł.
  7. Przypominamy, że coroczna dobrowolna opłata na utrzymanie cmentarza wynosi teraz 50 zł od grobu. W ostatnich dniach spłaciliśmy zaległości związane z wy-wozem śmieci cmentarza
    w wysokości około 4000 zł.
  8. Remont plebanii jest już za połową. Wygląda na to, że gdyby każdy dorosły spośród nas, biorących faktycznie odpowiedzialność za parafialne mienie złożył 150 zł, to wystarczyłoby na zapłacenie wszystkich powstających zobowiązań z powodu prac remontowych. Dzięki Bogu
    i ofiarnie pracującym na plebanii pa-nom nie ma już starej zużytej instalacji wodnej
    i kanalizacyjnej, naprawiona jest więźba dachowa, piwnice są coraz bardziej suche, jest odnowiony sanitariat dla gości, ukończone są pokoje gościnne z łazienkami, funkcjonuje już powiększona kuchnia. Prawdopodobnie jeszcze przez miesiąc trwać będzie remont piwnic.
  9. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,
    Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia zbierane są datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zachęcamy do wsparcia poszkodowanych przez złożenie datków do skarbony św. Antoniego lub na konto parafialne.
  10. W ostatnich dniach odeszła od nas do Domu Ojca śp. Marianna Krysiak z ul. Częstochowskiej,
    l. 92, śp. Jan Kozak z ul. Długiej, l. 53 oraz śp. Jan Krysiak z ul. Mickiewicza, l. 76. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.