Ogłoszenia duszpasterskie IV Tydzień Zwykły 31 stycznia 2021 r.

1. Dziś, w czwartą Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Boga Ojca, aby sprawił „abyśmy chwalili Go
    z całej duszy i szczerze miłowali wszystkich ludzi”.
  2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej, a zarazem ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu Msze św.
    w naszym kościele odbędą się o 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy. Będzie można w tym dniu złożyć ofiary na utrzymanie zakonów klauzurowych, czyli zamkniętych. Świece – gromnice można zamówić i potem nabyć w księgarni lub w zakrystii.
  3. Również we wtorek wieczorem odbędzie się comiesięczne spotkanie Róż Żywego Różańca.
  4. W środę we wspomnienie dowolne św. Błażeja chętni chorzy na choroby gardła mogą przyjąć specjalne błogosławieństwo.
  5. Cieszymy się, że wróciły środowe spotkania nad słowem Bożym.
  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odbędą się regularne odwiedziny chorych i okolicznościowe modlitwy, do włączenia w które serdecznie zapraszamy. Dzieci zapraszamy w piątek na spowiedź św. od 16:00 oraz specjalną dla nich Mszę św. o 16:30.
  7. W piątek przypada też wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, a w sobotę – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
  8. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł „Diabeł odciąga od Mszy” oraz „Kultura odrzucenia zwycięża w ojczyźnie Papieża”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek Listu Papieża Franciszka o św. Józefie oraz niezwykły list młodej kobiety.
  10. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca na potrzeby naszej świątyni
    i cmentarza, a szczególnie na remont plebanii. Oprócz ofiarodawców anonimowych rodzina Jaszczyków, Anna i Zenon Zielonka złożyli 350 zł.
  11. W ubiegłą niedzielę w ramach pomocy Caritas na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy 1140,50 zł.
  12. Odeszła od nas do Ojca śp. Zofia Małczak z ul. Prusa, l. 66 i śp. Feliksa Brzęczek z ul. Szkolnej,
    l. 87. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.