Ogłoszenia duszpasterskie V Tydzień Zwykły 7 lutego 2021 r.

1. Dziś, w piątą Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Boga Ojca, aby strzegł nieustannie nas, czyli swojej rodziny, z ojcowską dobrocią.
  2. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  3. We czwartek, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzili, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, XXIX Światowy Dzień Chorego. Warto w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno
    w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. W tym dniu o 7:00 odbędzie się Msza św. w intencji chorych i tych, którzy ich pielęgnują. Jeśli będą chętni odbędzie się również obrzęd sakramentu namaszczenia chorych. W ramach obchodów tego dnia za tydzień w niedzielę będzie można, jak co roku, złożyć datki na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz prowadzenie działalności wśród niepełnosprawnych i chorych inicjowanej przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
  4. Od najbliższego piątku do niedzieli w naszej parafii odbędą się rekolekcje przeżywane w grupie zamkniętej. Do udziału w tej Oazie Modlitwy może zgłosić się każdy dorosły do środy. W planie: modlitwa, rozmowy, rekreacja i posiłki.
  5. Za tydzień, w niedzielę, o 11:00 odbędzie się w kościele spotkanie – katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł „Wyrok Trybunału ocali życie tysiącom ludzi” oraz „Dlaczego młodzi są agresywni”, między innymi o tym, jak można pomóc młodym ludziom w opanowaniu agresji.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny, przedostatni, odcinek Listu Papieża Franciszka o św. Józefie oraz artykuł pt. „Parafialny Ogród Ekologiczny – koncepcja zagospodarowania”.
  8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca. Na potrzeby naszej świątyni Anna i Zenon Zielonkowie, Tadeusz i Stanisława Krysiakowie oraz Jolanta Matysiak złożyli 300 zł.; J. K. Jaszczykowie i ofiarodawcy anonimowi na bieżące potrzeby parafii – 600 zł; na ołtarz św. Jana Pawła II – anonimowo 200 zł, a na pomnik żołnierzy na cmentarzu – również anonimowo 200 zł.
  9. Ponownie prosimy o pomoc w zapłaceniu za materiał i prace wykonane
    w ramach remontu na plebanii.
  10. We wtorek dla zakonów klauzurowych zebraliśmy do skarbony 970,02 zł.
  11. Ogłoszenie naszej parafialnej Diakonii Miłosierdzia: Serdecznie dziękujemy tym, którzy podarowali na rzecz chorych na Covid-19 szczoteczki i pasty do zębów. Przy stoliku z prasą katolicką stoi obecnie kosz wiklinowy, do którego można dawać kolejne szczoteczki, pasty do zębów, grzebienie oraz ręczniki. Prosimy, również o składanie na ten cel ofiar pieniężnych do skarbony lub na parafialny rachunek bankowy z dopiskiem „na pasty i szczoteczki”.
  12. Tydzień temu odszedł do Ojca śp. Andrzej Lamik, l. 32, który mieszkał dawniej przy ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.