Ogłoszenia duszpasterskie VI Tydzień Zwykły 14 lutego 2021 r.

1. Dziś, w szóstą Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, który chce przebywać w sercach prawych
    i szczerych, abyśmy się stali godnym mieszkaniem dla Niego.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Módlmy się w tym tygodniu dużo i podejmijmy inne pokuty walcząc duchowo o trzeźwość Polaków, szczególnie tych, którzy obecnie ranią nasze wręczyckie dzieci. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciw godności ludzkiej. We wtorek o 17:00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe z modlitwą wynagradzającą za ciężkie grzechy upijania się i zło dokonane w stanie nietrzeźwym, szczególnie przez ojców i matki. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej i comiesięczna prowadzona adoracja Najświętsze-go Sakramentu, tym razem
    o tematyce wolności i wyzwolenia.
  3. Dzisiaj o 11:00 odbędzie się w kościele spotkanie – katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a jutro tj. w poniedziałek o 18:45 dla kandydatów do bierzmowania
    z klas ósmych i pierwszych oraz ich rodziców.
  4. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post, czas radosnego i pełnego nadziei przygotowania do odnowienia Chrztu świętego w Wielkanoc. W Środę Popielcową Msze św. będą o 7:00, 9:00, 18:00 i 19:00.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży
    i dorosłych – tym razem w intencji trzeźwości narodu. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 16:30 (za udział w tym nabożeństwie na terenie Polski możemy raz w tygodniu uzyskać odpust zupełny pod tzw. zwykłymi warunkami, który można też ofiarować za osobę zmarłą).
  6. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł „Wielki Post w praktyce” oraz „Pierwszy telefon dla dziecka”, między innymi o tym, kiedy kiedy kupić dziecku pierwszy telefon, jakie ma spełniać zdania i na jakich warunkach dziecko będzie mogło z niego korzystać.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy ostatni, podsumowujący, odcinek Listu Papieża Franciszka
    o św. Józefie oraz homilię św. Jana Pawła II z Mszy św., którą rozpoczynał Wielki Post, zgodnie
    z wielowiekową tradycją, w bazylice św. Sabiny w Rzymie, w Środę Popielcową w 2001 roku.
  8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca. Na bieżące potrzeby parafialne Jadwiga Trzepizur i dwoje ofiarodawców anonimowych złożyło 400 zł, a Marek Lamik – na cmentarz 100 zł.
  9. Nadal prosimy o pomoc w zapłaceniu za materiał i prace wykonane w ramach remontu na plebanii.
  10. Ogłoszenie grupy członków Akcji Katolickiej: Drodzy Parafianie, nazwa fundacji Mary’s Meals (Posiłki Maryi) i jej dzieło na stałe zagościły w naszej małej, ale bardzo hojnej społeczności. To dzieło wpisało się już w okres Wielkiego Postu w naszej parafii. W zeszłym roku zebraliśmy aż 3465 zł i dzięki Waszej pomocy 45 dzieci z najbiedniejszych, zapomnianych zakątków ziemi mogło przeżyć cały rok bez widma głodu. Ruszamy z zapałem do charytatywnej zbiórki pieniędzy już po raz czwarty. Akcja Katolicka zaprasza Parafian do ofiarności i pomocy głodującym dzieciom. Mary’s Meals dożywia w szkołach 1667067 dzieci każdego dnia  w 19 różnych krajach znajdujących się w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej oraz na Karaibach. Średni koszt wyżywienia jednego dziecka przez cały rok szkolny to zaledwie 77 zł, a koszt jednego posiłku to 35 groszy. Mary’s Meals wydała już ponad bilion posiłków ubogim dzieciom z całego świata. Bilionowy posiłek został podany w Noidzie, w Indiach, w 2017 r. Tam, gdzie pojawia się Mary’s Meals zwiększa się liczba zapisanych do szkół uczniów, ich frekwencja oraz polepszają się wyniki w nauce. Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu składamy ofiary na ten cel do skarbony przy św. Antonim. Wielkie Bóg zapłać za Waszą hojność!.
  11. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Andrzej Jajszczyk z ul. Śląskiej, l. 63. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.