Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021 r.

1. Dziś, w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, wyznajemy wiarę w to, że Bóg Ojciec może nam dać dar świętego życia, jeśli przez gorliwie podejmowanie ćwiczeń wielkopostnych będziemy coraz lepiej rozumieć tajemnicę Chrystusa. O to dziś cały Kościół prosi Ojca.
  2. Dziękujemy członkom parafialnej diakonii wyzwolenia za piękne przeprowadzenie nas przez Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra, w którym dziękując za dar wiary Piotra prosimy, aby „wśród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”. Módlmy się
    o to szczególnie dla młodych rodziców i dzieci.
  4. W tym dniu, tj. w poniedziałek, o 20:00, jak co miesiąc, odbędzie się Msza św.
    w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, a po niej adoracja relikwii, różaniec św. i modlitwa za Jego wstawiennictwem. Zachęcamy do zgłaszania swoich próśb i podziękowań lub składanie na kartkach do skrzynki obok ołtarza.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w każdy piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali – kontemplacja Miłości Ukrzyżowanej odbywa się we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 16:30.
  6. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł o tym, „czy Kościół zdał egzamin”
    w trakcie pandemii oraz drugi pt. „Pokuta jako deska ratunku”, który zawiera krótkie świadectwa znanych nam z ekranu ludzi, którzy dzielą się swoją wiarą w wartość ćwiczeń duchowych.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post.
  8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali dar serca. Na bieżące potrzeby parafialne rodzina Kaletów i dwóch ofiarodawców anonimowych złożyło 350 zł.
  9. Prosimy o dalszą pomoc w zapłaceniu za materiał i prace wykonane w ramach remontu na plebanii. Od tygodni ponad połowa ofiar na tacę „idzie” na ogrzewa-nie kościoła. Za pozostałą część nie da się zapłacić bieżących rachunków.
  10. Jak co roku, w tym tygodniu możemy wziąć udział w akcji „Oczyść Dom i Świat z elek-trośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”, którą koordynuje firma „Green Office Ecologic”. Prosimy o złożenie sprzętu elektronicznego przy drzwiach do domu św. Józefa we wtorek wieczorem lub w środę do 14:00.
  11. Przypominamy o kweście na pomoc dla głodujących dzieci, organizowanej przez Mary’s Meals we współpracy z członkami Akcji Katolickiej, na którą datki możemy złożyć do skarbony św. Antoniego.