Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Boga Ojca o przyjęcie naszego „pokornego przyznania się do przewinień” i by podźwignął nas „w swoim miłosierdziu”.
  2. W środę rozpoczyna się coroczna główna dziewięciodniowa nowenna do św. Józefa przed jego uroczystością, którą obchodzimy 19 marca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przed rozpoczęciem wieczornych Mszy św. z pomocą tekstu, który w całości mamy w „Oblu-bieńcu”.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i pierwszych odbędzie się
    w środę o 19:00. Rozpoczynamy w kościele.
  4. Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli tj. 14 do środy 17 mar-ca. Poprowadzi je dla nas historyk, ks. dr Paweł Kostrzewski.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w każdy piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele Wielkiego Postu o 16:30.
  6. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a szczególnie artykuł „Kobiety Watykanu” oraz „Zaszczytne dary dla obrońcy wiary” o tym co otrzymał Król Jan III Sobieski od Papieża Innocentego XI po uratowaniu przez Króla Polski Europy.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy też katechezę Ojca Świętego Franciszka o modlitwie z Biblią w rękach.
  8. Ogłoszenie grupy członków Akcji Katolickiej: „Dla dzieci będących pod opieką fundacji Mary’s Meals złożono w tym tygodniu 852 zł (w sumie już 1841 zł). Dzięki naszym ofiarom już 24 dzieci uzyska pełne całoroczne wyżywienie. Dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary.”
  9. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali materialny dar serca. Na bieżące potrzeby parafialne Józefa Kluczniak, Justyna Popczyk i anonimowy ofiarodawca przekazali 700 zł, a na potrzeby kościoła Wiesław Chrzanowski i dwóch anonimowych darczyńców – 350 zł. Nadal bardzo prosimy o pomoc w zapłaceniu zaległości za prace brukarskie na cmentarzu i remontowe na plebanii.
  10. Przyszły już pierwsze egzemplarze książki „Konsekracja świętemu Józefowi”, z którą
    w ręce można przejść trzydziestodniowy program zawierzenia się Opiekunowi. Polecamy
    i zachęcamy do zapisywania się chętnych do zakupienia tej pozycji.
  11. Możemy też skorzystać z rekolekcji internetowych – „31-dniowego nabożeństwa
    ze św. Józefem” opracowanego przez bł. Bartola Longo, założyciela sanktuarium
    w Pompejach i autora nowenny pompejańskiej. Więcej informacji znajdziemy na stronie:
    www.jozef.krolowa.pl lub fb.com/RokJozefa
  12. We wtorek odszedł do Ojca śp. Stanisław Bogus z ul. Długiej, l. 82. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.