Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021 r.

1. Dziś, w Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę Laetare prosimy Boga Ojca o to, byśmy z żywą wiarą i szczerym oddaniem zmierzali ku świętom wielkanocnym.
  2. Dziś rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy program znajduje się w „Oblubieńcu”. Prowadzić nas będzie Ks. dr Paweł Kostrzewski, historyk
    i duszpasterz.
  3. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i pierwszych odbędzie się w środę o 19:00. Rozpoczynamy w kościele.
  4. Od środy, od 7:00 rano do czwartku rano będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną. Zamiast zwyczajowych dyżurów prosimy wyjątkowo w tym roku o zapisywanie się chętnych do modlitewnego czuwania, tak aby Jezus nie pozostawał sam ani na chwilę
    w ciągu dnia i w nocy.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w każdy piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele Wielkiego Postu o 16:30.
  6. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, w którym znajduje się przepiękny obrazek z wizerunkiem św. Józefa i z modlitwą, którą codziennie odmawia papież Franciszek. Polecamy też artykuł „Kiedy tracisz ochotę do życia” między innymi o tym, jak sprawić, że będziemy zadowoleni z życia.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy przejmujący i ważny tekst Encykliki Papieża Leona XIII o opiece św. Józefa.
  8. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: Nadal wspieramy najbliższy nam terytorialnie szpital, a przede wszystkim przebywających w nim chorych na Covid-19. Obecnie najbardziej potrzeba wody niegazowanej w butelkach półlitrowych z korkiem „niekapkiem”; pościeli
    o wymiarach 50×70 cm i 160×200 cm, pościel najlepiej biała (nie może być kolorowa). Niestety, ze względu na pandemię, nie odbędzie się organizowana co roku przez Caritas zbiórka żywności we wręczyckich sklepach. Dlatego tym bardziej zachęcamy do zbiórki żywności dla potrzebujących z naszej parafii, która cały czas trwa w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy za ofiarowane dotąd produkty.
  9. Ogłoszenie grupy członków Akcji Katolickiej: „Dla dzieci będących pod opieką fundacji Mary’s Meals złożono w tym tygodniu 876 zł (w sumie już 2717 zł). Dzięki naszym ofiarom pełne całoroczne wyżywienie uzyska już 35 dzieci. Dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary.”
  10. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali materialny dar serca. Na potrze-by kościoła Helena Paruzel przekazała 100 zł. Na kwiaty i sprzątanie kościoła – Krystyna Bogus – 100 zł, a ofiarodawca anonimowy na utrzymanie cmentarza – 200 zł.
  11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Jakub Greliński i Agata Konc z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.