Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021 r.

1. Dziś, w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu prosimy Boga Ojca o to, byśmy gorliwie naśladowali miłość Jezusa i oddawali swoje życie za zbawienie świata.
  2. Dziękujemy Ks. dr. Pawłowi Kostrzewskiemu za piękne i głębokie nauki rekolekcyjne oraz modlitwę za naszą wspólnotę parafialną.
  3. Dziękujemy tym, którzy ofiarnie i pobożnie podjęli dyżury podczas Doby Eucharystycznej.
  4. Dziękuję także tym, którzy pięknie zaangażowali się w nasz parafialny odpust, szczególnie Ks. Pawłowi, Chórowi Parafialnemu, p. Organistce i Liturgicznej Służbie Ołtarza.
  5. Jutro, 22-go dnia miesiąca odbędzie się jak zwykle spotkanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II. Zaczynamy od Mszy św. o 20:00. Przypominamy, że na parapecie obok ołtarza św. Jana Pawła II znajduje się skrzynka, do której możemy wrzucać kartki z intencjami modlitewnymi na Mszę św. i Różaniec św.
  6. Chętni spośród kandydatów do bierzmowania pojadą w najbliższą środę wieczorem na krótkie spotkanie modlitewne na Jasnej Górze.
  7. Wszystkich chętnych zapraszam do zgłaszania się do udziału w czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze
    w środę po Apelu Jasnogórskim z okazji 100-lecia urodzin Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.
  8. We czwartek będziemy świętować Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i zarazem ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia. O 7:00 odbędzie się Msza św. o ratunek dla dzieci zagrożone aborcją i wynagradzająca za grzechy aborcji dokonanych przez rodziców z naszej parafii.
  9. Zapraszamy do udziału w piątek w ostatnich odprawianych w kościele nabożeństwach Drogi Krzyżowej
    w Wielkim Poście – o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
  10. Według obowiązującego zarządzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo za tydzień, w Niedzielę Palmową, nie będzie procesji z palmami, ale jedynie obrzęd błogosławieństwa palm.
  11. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się jeszcze dziś i za tydzień o 16:30.
  12. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, w którym znajduje się tekst o prześladowaniu katolików w Polsce i artykuł o wspaniałym kapłanie, kandydacie na ołtarze, Czcigodnym Słudze Bożym Franciszku Blachnickim.
  13. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejną katechezę Papieża Franciszka o modlitwie.
  14. Ogłoszenie grupy członków Akcji Katolickiej: „Kochani Parafianie, jesteście bardzo hojni. W tym tygodniu na Posiłki Maryi złożono aż 1572 zł (w sumie mamy 4289 zł). Pełne całoroczne wyżywienie uzyska już 55 dzieci. Każdy grosz jest ważny. Jeden posiłek dla dziecka to zaledwie 35 groszy. Zbiórka trwa jeszcze przez dwa tygodnie. Pomóżmy dzieciom! Bóg zapłać.”
  15. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali materialny dar serca. Na bieżące potrzeby kościoła i parafii Joanna, Irena i Leonard Grobelniakowie, Mieczysław i Józefa Matysiakowie, Róża Kaniewska oraz dwoje ofiarodawców anonimowych złożyło 700 zł. Na spłatę za prace brukarskie na cmentarzu Natalia Paturej ofiarowała 100 zł.
  16. Najpóźniej we wtorek znów musimy kupić węgiel by ogrzewać budynki parafialne. Prosimy o pomoc.
  17. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Jakub Greliński i Agata Konc z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to
    w kancelarii parafialnej.
  18. Odszedł od nas śp. Kazimierz Lechowski z ul. Szkolnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.