Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021 r.

1. Dziś, w Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia, prosimy Boga Ojca, byśmy całymi rodzinami jeszcze lepiej zrozumieli naukę płynącą z Męki Jezusa i zasłużyli na „udział w Jego zmartwychwstaniu”.
  2. Od wczoraj w naszym kościele może modlić się z kapłanem dwadzieścia osób. Pozostali chętni do uczestnictwa w nabożeństwach muszą przebywać poza kościołem, ale na terenie przyko-ścielnym. Dlatego do Komunii św. możemy przystępować zarówno przy ołtarzu, jak i w wejściu do kościoła. Bardzo pilnujmy także odległości między sobą – co najmniej półtora metra – w każ-dej chwili.
  3. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do podjęcia dyżurów przy ołtarzu adoracji w nocy z czwartku na piątek, przez cały Wielki Piątek oraz po południu i wieczorem w Wielką Sobotę.
  4. W pierwszy piątek i sobotę, jak co miesiąc, odwiedzimy chorych.
  5. Przypominamy wszystkim, że Liturgia Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem jest już po zakończeniu Wielkiego Postu i rozpoczyna Święty Czas Triduum Paschalnego. Warto zatem przed nią zakończyć wszystkie przedświąteczne porządki w naszych domach.
  6. Wszystkich zachęcamy do udziału w kościele, przed nim lub przed telewizorami w Liturgii Triduum Paschalnego. Prosimy o uważne przeczytanie programu, który znajduje się pośród intencji mszalnych.
  7. W Wielką Sobotę w kościele i przed kościołem odbędzie się święcenie pokarmów na stół wielkanocny, co pół godziny od 9:00.
  8. Nabożeństwo Gorzkich Żali – część III – odbędzie się dziś o 16:30, a całość w Wielki Piątek
    o 12:00. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek odbędzie się o 15:15 za Domem św. Józefa. Wszystkich zachęcam do udziału w bogatej w treści liturgii Jutrzni z Godziną Czytań w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 8:00.
  9. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim artykuł „Winny diabeł czy człowiek”, w którym o. Zdzisław Kijas przypomina prawdę o podszeptach złego i o tym, jak im nie ulegać. Warto także zapoznać się z „Raportem o stanie wiary w Polsce” i z tekstem o nowych odkryciach
    prof. Emanueli Marinelli, badaczki Całunu Turyńskiego.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi fragmenty orędzia św. Jana Pawła II oraz pełny tekst Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą zaczynamy w piątek.
  11. Ogłoszenie grupy członków Akcji Katolickiej: „Drodzy Parafianie. W zeszłym tygodniu na Posiłki Maryi złożono aż 826 zł (w sumie mamy 5115 zł). Pełne całoroczne wyżywienie uzyska już 66 dzieci. Zbiórka trwa do czwartku, czyli do końca Wielkiego Postu! Bóg zapłać.”
  12. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali materialny dar serca. Na bieżące potrzeby Leon Staszczyk i darczyńcy anonimowi złożyli 500 zł.
  13. Odszedł od nas do domy Boga Ojca śp. Franciszek Szewczyk z ul. Śląskiej, l. 77. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.