Ogłoszenia duszpasterskie ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 4 kwietnia 2021 r.

1. Dziś, w Zmartwychwstanie Pańskie, prosimy Ojca, abyśmy zostali „odnowieni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”. Życzymy wszystkim zmartwychwstania z grzechów i radosnego uczestnictwa w życiu Kościoła, umocnienia wiary
    w trudnych czasach, większej miłości do Jezusa, więcej pobożności, zaufania Bogu oraz miłości do Maryi i św. Józefa.
  2. Dziś i jutro Msze św. o 10:00 i 12:00 odbywają się na placu kościelnym, gdzie nie ma ograniczenia liczebnego wiernych, a obowiązuje dystans min. 1,5 m pomiędzy uczestnikami modlitwy oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa. Przypominamy, że dziś odbędzie się dodatkowa Msza św. o 18:00, dedykowana szczególnie tym, którzy chcą jak najmniej licznie modlić się
    w tym dniu w kościele. Pozostałe Msze św., czyli o 7:30, 8:45 i 17:00 odbędą się w kościele.
  3. Podczas dzisiejszej Mszy św. o 12:00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny. Módlmy się także za nich w naszych domach podczas naszych dzisiejszych modlitw rodzinnych.
  4. Zapraszamy do udziału w II Nieszporach Zmartwychwstania Pańskiego (dziś o 16:00) – uroczystym zakończeniu Triduum Paschalnego.
  5. Dziękujemy tym, którzy przygotowali dekorację ołtarza przechowania i ołtarza Grobu Pańskiego, a także Chórowi Parafialnemu z p. Dorotą na czele i Liturgicznej Służbie Ołtarza za trud przygotowania i przeprowadzenia nas przez wspaniałą liturgię Triduum Paschalnego – święta naszego zmartwychwstawania z Chrystusem do Życia Bożego oraz tym, którzy podjęli modlitewne dyżury.
  6. Zachęcamy wszystkich, by przynajmniej zdalnie słuchali wszystkie Msze święte Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejszym czasie w roku, aż do następnej niedzieli, czyli święta Miłosierdzia Bożego.
  7. Polecamy najnowszą – świąteczną „Niedzielę”. Jak wyglądał świat, gdy Chrystus umierał na krzyżu? Wspomniane w Ewangeliach trzęsienie ziemi i rozdarcie zasłony Przybytku – czy to wydarzyło się naprawdę? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w artykule pt. „Co się stało w chwili śmierci Chrystusa”.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękne i cenne fragmenty Dzienni-czka św. Siostry Faustyny związane z czasem, który przeżywamy. Pamiętajmy, że dziś już trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Dziś i w kolejne dni zapraszamy do wspólnej modlitwy o 15:00.
  9. Ogłoszenie grupy członków Akcji Katolickiej: „W zeszłym tygodniu na Posiłki Maryi złożono aż 2276 zł. Zbiórka została zakończona. W sumie zebraliśmy 7392 zł, co pozwoli zapewnić całoroczne wyżywienie 96 dzieciom. Bardzo dziękujemy Parafianom za tegoroczną ofiarność
    i pomoc głodującym dzieciom. Za tydzień będziemy gościć jedną z założycielek fundacji Mary’s Meals w Polsce”.
  10. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali materialny dar serca. Na bieżące potrzeby Anita i Zbigniew Toborkowie, Stanisław Łebek i ofiarodawcy anonimowi złożyli w sumie 1550 zł.
  11. Odeszła od nas do domu Ojca śp. Irena Biernacka z ul. Częstochowskiej, l. 87 oraz śp. Helena Rybak z ul. Śląskiej, l. 87. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.