Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 kwietnia 2021 r.

1. Dziś, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, prosimy Ojca, abyśmy „głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, jak potężny jest Duch Święty i jak cenna jest Krew Jezusa, przez którą zostaliśmy odkupieni.
  2. Dziś rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Przeżywamy go także jako święto patronalne Caritas. Zachęcamy, by każdy z nas zastanowił się, czy nie mógłby bardziej i regularniej włączyć się w określone dzieło miłosierdzia, np. włączyć się w codzienną, cichą i ofiarną działalność naszej parafialnej Diakonii Miłosierdzia. Pamiętajmy też o tym, że półtora roku temu wielu z nas zobowiązało się w sercu pomagać Siostrze Liliozie
    w jej codziennej posłudze setkom najuboższych dzieci we wioskach w Kongo.
  3. Zapraszamy do zdalnego udziału w specjalnej modlitwie, która będzie miała miejsce w naszym kościele dzisiaj o 15:00, w „godzinę miłosierdzia”. Tak o niej mówił Pan Jezus do św. Faustyny: „O trzeciej godzinie błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w Mój śmiertelny smutek. W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją… Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego,
    a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy.
    W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość.”
  4. Podczas dzisiejszej Mszy św. o 12:00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo do posługi lektora naszego parafianina Marcina Marczyka. Życzymy mu i modlimy się dla niego o wierność w miłości do Jezusa, pokój serca i by był jeszcze piękniejszym wzorem dla wszystkich.
  5. Komunikat przekazany przez Kurię Metropolitalną: „W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień
    14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny
    i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwiet-nia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijań-skiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczającej na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.”
  6. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł o jedynej kobiecie zamordowanej w Katyniu oraz tekst
    o hospicjach prenatalnych.
  7. Podobnie jak rok temu, w Oblubieńcu znajdziemy między innymi fragment encykliki św. Jana Pawła II „o Bo-żym miłosierdziu”.
  8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu ofiarowali materialny dar serca. Na bieżące potrzeby Gabriel
    i Grażyna Pach oraz ofiarodawcy anonimowi złożyli w sumie 700 zł.
  9. W tym roku częstochowska „Caritas” buduje „Kuchnię św. Józefa” z jadalnią dla jej podopiecznych. Z okazji dzisiejszego Święta Bożego Miłosierdzia prosimy o datki na ten cel do koszyków przed kościołem po każdej Mszy św. Zostały też jeszcze tzw. „koperty miłosierdzia”, które prosimy zabrać od stojących z koszy-kami. Koperty trzeba zwrócić wraz z pieniędzmi wewnątrz lub z potwierdzeniem wpłaty na konto bankowe „Caritas”. Szczegóły akcji opisane na karcie znajdującej się w każdej kopercie. Serdecznie zachęcamy.
  10. Odszedł od nas do domu Ojca śp. Piotr Szymakowski z ul. Spokojnej, l. 36 oraz śp. Danuta Kowalik z ul. Długiej, l. 80. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.