Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKANOCY 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania 25 kwietnia 2021 r.

1. Dziś, w IV. Niedzielę Wielkanocy, potocznie zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzimy
    58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania i prosimy Ojca, aby prowadził nas do nieba za zwycięskim Pasterzem, Jezusem.
  2. We czwartek przypada święto Patronki Europy, św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
  3. W sobotę będziemy obchodzili wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Życzymy wszystkim rzemieślnikom radości z owoców swojej pracy i zgody w rodzinach. Tego dnia Msze św. odbędą się o 9:00 (poprzedzona pierwszym nabożeństwem majowym), o 16:30 (podczas tej będziemy się modlić za rzemieślników z naszej parafii i ich rodziny) i o 18:00. Po każdej Mszy św. będziemy mogli poczęstować się chlebem lub plackiem św. Józefa, przygotowanymi przez mamy, czcicielki św. Józefa. Zapraszamy o zgłaszanie się wszystkich gospodyń domowych chętnych do włączenia się w to dzieło. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane s. Liliosie, której misja pilnie potrzebuje agregatu prądotwórczego. W tym dniu można też uzyskać specjalny jubileuszowy dar Boży odpustu zupełnego.
  4. Również od soboty odprawiać będziemy nabożeństwa majowe codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św., a w soboty przed Mszą św. Maryjną o 9:00. Zachęcamy do śpiewania litanii także przy krzyżach oraz figurach, obrazach i ka-plickach Matki Bożej. Św. papież Paweł VI uczy nas, że „z na-dejściem maja, który pobożność wiernych już od dawna poświęciła Maryi Bogurodzicy… dostrzegamy wzruszające widowisko wiary i miłości, jakie wkrótce przedstawi cała ziemia na cześć Królowej Niebios. W tym bowiem miesiącu chrześcijanie, w świątyniach i w domach, składają Bogurodzicy Dziewicy z tradycji przejęte hołdy czci i miłości. A w zamian zazwyczaj w tym czasie spływają z tronu naszej Matki częstsze i obfitsze dary Bożego zmiłowania”.
  5. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł „Kto chce być dzisiaj księdzem”, między innymi
    o tym, kim są dzisiejsi kandydaci do kapłaństwa. Warto też przeczytać tekst pt. „Prawda o szcze-pionkach”, który przybliża stanowisko Zespołu Ekspertów Episkopatu Polski ds. bioetycznych w tej sprawie.
  6. W Oblubieńcu znajdziemy Orędzie papieża Franciszka na dzisiejszy Światowy Dzień Modlitw o Powo-łania.
  7. Dziękujemy Mariannie i Lechowi Soluchom, Stanisławowi Paruzelowi i Antoniemu Królowi za ofiarowane 400 zł na potrzeby kościoła, a panu Antoniemu również za ofiarę na odnowienie figury św. Antoniego i dla S. Liliosy.
  8. Na budowę w Częstochowie „Kuchni św. Józefa” z jadalnią dla ubogich w minionym tygodniu wróciło sześć „kopert miłosierdzia”. W sumie zebraliśmy 1570 zł.
  9. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: Społeczność szpitala w Kłobucku ponownie składa najserde-czniejsze podziękowania za ofiarowaną w tym tygodniu pościel. Najpilniejszą potrzebą dla chorych jest woda niegazowana w butelkach półlitrowych z korkiem „niekapkiem”.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Michał Kurek i Paulina Biernacka z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.