Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKANOCY 2 maja 2021 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkanocy, prosimy Ojca, aby wierzących w Chrystusa obdarzył „prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem”.
  2. Dziękujemy tym, którzy wczoraj pięknie przeprowadzili nas przez „józefowe” świętowanie,
    a zwłaszcza chórowi parafialnemu.
  3. W poniedziałek, 3-go maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. celebrować będziemy według porządku niedzielnego. O 10:00 odbędzie się nasza tradycyjna Msza św. za Polskę, naszą umiłowaną Ojczyznę oraz w intencji zmarłych i obecnie służących Strażaków z Wręczycy Wielkiej i Małej. W tym dniu przypada także Święto Patronalne Archidiecezji Częstochowskiej. Jest to również dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków na emigracji oraz Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja.
  4. We wtorek będziemy wspominali św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy
    i piekarzy. Módlmy się szczególnie w tym dniu za tych, którzy w dzień i w nocy gorliwie nam służą tymi pięknymi zawodami.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  6. W pierwszy piątek tradycyjnie odbędą się odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.
  7. Dziękujemy tym, którzy przyjmując dar chleba św. Józefa i ciast, złożyli ofiarę na pomoc siostrze Liliosie, która zbiera fundusze na zakup agregatu.
  8. Nabożeństwa majowe odbywają się od wczoraj codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św.,
    a w soboty przed Mszą św. Maryjną, czyli o 8:30.
  9. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł „Demokracja potrzebuje Królowej” o tym, jaką rolę ma dziś królewska godność Maryi. Warto też przeczytać tekst o św. Józefie i o wybitnym genetyku, kandydacie na ołtarze, Jérômie Lejeune.
  10. W Oblubieńcu znajdziemy katechezę Ojca Świętego Franciszka o sprawdzonej metodzie spotykania się z Jezusem, tekst ślubów Króla Jana Kazimierza i modlitwę Sługi Bożego ks. Piotra Skargi
    za Ojczyznę.
  11. Nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które trwały od listopada do marca.
  12. Diakonia Miłosierdzia dziękuje za złożone tydzień temu 783,20 zł na wodę dla przebywających
    w szpitalu chorych na Covid-19.
  13. Na budowę w Częstochowie „Kuchni św. Józefa” z jadalnią dla ubogich w minionym tygodniu wróciło jeszcze pięć „kopert miłosierdzia” – w sumie 500 zł.
  14. Kilka dni temu odszedł od nas do Domu Ojca śp. Eugeniusz Ogłaza z ul. Sienkiewicza, l. 88. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.